Що й казати, нарахування «розподільчих» податкових зобов’язань за ст. 199 ПКУ — одна з найскладніших ПДВ-процедур. Адже тут маємо скудність і певну розпливчатість законодавчих норм. Час від часу нормативні «дірки» намагаються латати контролюючі органи власними роз’ясненнями, але не завжди роблять це вдало. А поміж тим на обрії — проведення річного перерахунку ПДВ! Перцю додає те, що цього року перерахунок вперше доведеться «вкладати» в оновлену форму декларації з ПДВ.
Державна податкова служба розробила покрокову відеоінструкцію щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців. Зазначений Порядок затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496.
У ролику розʼяснюється, що таке облік товарних запасів, у якій формі ФОП здійснює облік при отриманні товару, як правильно заповнити Форму ведення обліку товарних запасів тощо.
Фахівці Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляють, з 01 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО).
Саме з 1 січня 2022 року закінчується перехідний період (пункту 61 підрозділу 10 Розділу ХХ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Податкового кодексу України) і застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим незалежно від отриманого доходу.
Неправомірність дій контролюючого органу при призначенні і проведенні перевірки не може бути предметом окремого позову, але може бути підставами позову про визнання протиправними рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки.
Відпоідне положення міститься у постанові ВП ВС від 8 вересня 2021 року у справі № 816/228/17.
17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони №313. Ним затверджено перелік галузей і професій, за якими жінки, які працюють, мають перебувати на військовому обліку. Проконтролювати це мають роботодавці; штрафи становлять від 5100 до 8500 грн
24 листопада Кабінет Міністрів України видав розпорядження № 1493-р «Про початок діяльності Бюро економічної безпеки», яким дав старт офіційному початку діяльності БЕБ задля виконання функцій щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» Бюро економічної безпеки – це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.
24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.
“У першу чергу нові правила торкнуться регіонів, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників. Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення” – заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Документ стосується як підприємств, так і громадян України. Він набуде чинності з 1 січня 2022 року.
Верховна Рада ухвалила законопроект щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. За проект №5600 у другому читанні проголосували 255 парламентарів.