Skip to main content Skip to search

ПКУ

Щодо оподаткування неприбуткових організацій

Пунктом 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що не є платниками податку на прибуток підприємств неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Так, неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

Читати далі

Яким чином документально підтвердити знищення (втрати) товарів внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану?

Відповідно до п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI тимчасово, протягом дії воєнного, надзвичайного стану, не вважаються використаними платником податку в неоподаткованих ПДВ операціях, або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, товари придбані в оподатковуваних ПДВ операціях, знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану.

До наведених у цьому пункті операцій норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ не застосовуються.

Читати далі
Минфин

До уваги великих платників податків: щодо запровадження процедури електронного аудиту

Відповідно до пункту 85.2 статті 85 Податкового Кодексу України платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

На виконання вимог пункту 85.2 статті 85 ПКУ, наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1393 затверджено Порядок надання документів великого платника податків в електронній формі.

Зазначеним нормативно-правовим актом визначено порядок, формат і структуру надання документів великими платниками податків на запит контролюючого органу в електронній формі у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), що належать або пов’язані з предметом перевірки.

Читати далі
КМУ

Підприємці за кордоном зможуть уникнути подвійного оподаткування

Мінфін наказом від 19.08.2022 р. № 248 затвердив форму Довідки-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (далі — Довідка) та Порядок підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (далі — Порядок № 248).

Державна регуляторна служба в інформаційному повідомленні на офіційному сайті (drs.gov.ua  «Прес-центр»  «Важливо») повідомила, що затвердження Довідки та визначення механізму її отримання дозволить уникнути подвійного оподаткування тих підприємців, які провадять діяльність віддалено з причини вимушеного переміщення за межі території України. Це пов’язано з тим, що під час перебування за кордоном у таких суб’єктів господарювання виникає питання оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні.

Читати далі

Чи реєструються податкові накладні у вихідний день, якщо він є граничним днем

В ДПС відповіли, чи можна у період воєнного стану зареєструвати ПН/РК в ЄРПН у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації ПН/РК.

Операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, які потребують зупинки ЄРПН, не проводять упродовж операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважають операційним днем (п. 3 Порядку № 1246).

Читати далі

Чи потрібно ФОП після реєстрації за місцем проживання подавати за основним місцем обліку ф. № 20-ОПП

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що відповідно до п. 63.3 ПКУ платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Взяття на облік ФОП у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з ЄДР, наданих державним реєстратором.

Читати далі

Юрособа переходить на пільгову ставку ЄП в середині місяця: як розрахувати дохід

Юрособа – єдинник, яка подала заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування з особливостями, встановленими п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ в середині місяця, обраховує місячний дохід, з метою його оподаткування за ставкою 2%, починаючи з дня реєстрації платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% доходу.

При цьому до заяви не додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Читати далі
Дистанційна робота бухгалтера

Закон № 2118: оподаткування та подання звітності під час дії режиму воєнного стану

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» від 03.03.2022 р. № 2118-ІХ (далі — Закон № 2118))

Надзвичайні умови ведення господарської діяльності в період дії режиму воєнного стану на території України вимагають ухвалення відповідних законодавчих актів, якими будуть врегульовані звичні в мирний час процеси, зокрема такі, як подання звітності та сплата податків. Власне Закон № 2118, який набув чинності з моменту офіційного опублікування — 07.03.2022 р., серед іншого призначений для упорядкування цих процесів, а також послаблення відповідальності платників за неможливість виконання податкових вимог за об’єктивних підстав.

Читати далі
Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2017 рік

Річний перерахунок ПДВ. Що новенького?

Що й казати, нарахування «розподільчих» податкових зобов’язань за ст. 199 ПКУ — одна з найскладніших ПДВ-процедур. Адже тут маємо скудність і певну розпливчатість законодавчих норм. Час від часу нормативні «дірки» намагаються латати контролюючі органи власними роз’ясненнями, але не завжди роблять це вдало. А поміж тим на обрії — проведення річного перерахунку ПДВ! Перцю додає те, що цього року перерахунок вперше доведеться «вкладати» в оновлену форму декларації з ПДВ.

Філософія розподілу податкового кредиту
Читати далі
реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО)

З 01 січня 2022 року розширюється коло фізичних осіб-підприємців, які мають застосовувати РРО та ПРРО

Фахівці Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляють, з 01 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання  (фізичних осіб-підприємців), які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО).

Саме з 1 січня 2022 року закінчується перехідний період (пункту 61 підрозділу 10 Розділу ХХ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Податкового кодексу України) і застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим незалежно від отриманого доходу.

Читати далі