Документ стосується як підприємств, так і громадян України. Він набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. За проект №5600 у другому читанні проголосували 255 парламентарів.

Документ стосується як підприємств, і громадян України. Закон почне діяти після того, як його підпише президент із 1 січня 2022 року.

Податки на громадян

Так, згідно з документом, вводиться мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Також встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6,5 тисячі гривень).

Документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що надає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 га до 0,5 га.

Законом виключаються із платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Податки на нерухомість

Дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%.

Податки на бізнес

Зокрема, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи – боржника за кордон.

Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Завезти гуманітарну допомогу з 01.04.2024 можливо лише через онлайн-систему

Нагадаємо, у першому читанні Рада ухвалила цей законопроект 1 липня. Він включає підвищення низки податків, що, за розрахунками Кабміну, має дати додатково до бюджету близько 60 млрд грн.