Skip to main content Skip to search

ДПСУ

Як ДПС виявляє приховані прибутки ФОПів

Під час проведення моніторингу інформації, яка міститься в інформаційних базах служби, щодо господарської діяльності суб’єктів господарювання та сплати ними податків виявлено розбіжності між задекларованими доходами певних підприємців та виплаченими ними доходами відповідно до податкового розрахунку ф. 4 ДФ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за ознакою «157». Про це під час брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківські області Наталія Зікрата.

Як наслідок, 265 суб’єктів господарювання подали уточнені податкові декларації платників єдиного податку та додатково задекларували дохід в сумі понад 33 млн грн. З них уже сплачено 1,2 млн грн єдиного податку.

Читати далі

Реєстрація офісу в квартирі: чи буде пільга по податку на нерухоме майно?

Фізична особа – засновник юридичної особи не може застосувати пільгу зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до об’єкта житлової нерухомості за адресою якого зареєстрована дана юридична особа. Про це нагадали в ДПС.

Відповідно до п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПК пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надаються, зокрема, на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Читати далі

Які фінансові операції підлягають фінмоніторингу та в якому розмірі: ДПС

ідповідно до пп. 67 п. 1 ст. 1 Закону № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361) фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, – порогові фінансові операції, підозрілі фінансові операції (діяльність).

Про це зазначають у Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.

Читати далі
Нужен ли кассовый аппарат для предпринимателей СПД ФО-П в 2017 году?

Доходом юрособи у разі використання терміналів вважається сума з урахуванням комісії банку

Якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) із використанням платіжних терміналів з суми виручки банком утримується комісійна винагорода за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи вважається вся вартість реалізованого товару (робіт, послуг), тобто повна сума виручки (з врахуванням суми комісії, утриманої банком). При цьому датою отримання доходу є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Про це інформує Головне управління ДПС в Одеській області.

Читати далі
Бюро економічної безпеки

Які документи підтверджують право на проведення перевірки

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки (планової/позапланової), фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання таких документів:

  • направлення на проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

Читати далі
блокування податкових накладних

Підвищення кваліфікації працівників коштом роботодавця: коли такі витрати не оподатковують

До складу оподатковуваних доходів не включають суми, сплачені будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище 3-кратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи (пп. 165.1.21 ПКУ). У 2021 році ця сума складає 18000 грн.

Також згідно з пп. 165.1.37 ПКУ до оподатковуваного доходу не належать витрати роботодавця на підвищення кваліфікації (перепідготовку) платника податку згідно із законом.

Читати далі
Інформацію про платників податків тепер можна подивитися у ще 5 відкритих джерелах

Інформацію про платників податків тепер можна подивитися у ще 5 відкритих джерелах

За ДПС закріплено 46 основних наборів даних у формі відкритих даних

ДПС на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 р. № 407 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 і від 30 листопада 2016 р. № 867», яка набрала чинності 28.04.2021, оприлюднила усі 5 нових наборів даних на Порталі відкритих даних та вебпорталі ДПС:
Читати далі

Чому ФОП має зберігати первинні документи: роз’яснення ДПС

Фізичні особи – підприємці зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, які використовуються для обчислення і сплати податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Про це нагадали в Головному управлінні ДПС у м. Києві.

Вимоги щодо зберігання первинних документів

Читати далі

Щодо виконання нерезидентами обов’язків щодо взяття на податковий облік, а також реєстрації платниками податку на прибуток в Україні з 01.01.2021 року — інформаційний лист податкової № 20

Державна податкова служба України на своєму веб-сайті опублікувала черговий, 20-й випуск інформаційного листа.

В цьому роз’ясненні розглянуті зміни до Податкового кодексу України, які стосуються взяття на облік у контролюючих органах як платників податків іноземних юридичних компаній, організацій, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, а також їх реєстрації платниками податку на прибуток підприємств у випадках, визначених ПКУ. Зазначені зміни застосовуються з 1 січня 2021 року, якщо інше не зазначено у роз’ясненні.

Читати далі