Skip to main content Skip to search

Бізнес імміграція в Польщу

Бізнес імміграція в Польщу

Бізнес імміграція в Польщу

Бізнес імміграція в Польщу – це відкриття і ведення бізнесу, а також легальне проживання в Польщі на його підставі. Ми допоможемо організувати переїзд всією сім’єю до Польщі, вибрати найбільш зручний, швидкий і практичний спосіб імміграції та отримання ВНЖ в Польщі.

Ми пропонуємо Вам свою допомогу в усьому, що стосується ведення та реєстрації бізнесу в Польщі за мінімальними цінами і в найкоротші терміни.

Шестирічний досвід роботи на польському ринку юридичних та бухгалтерських послуг дозволяє нам гарантувати найвищу якість обслуговування.

Ми співпрацюємо і підтримуємо добрі стосунки з багатьма підприємствами, відкритими з нашою допомогою, які в свою чергу співпрацюють між собою і допомагають один одному. Ми вважаємо своїм обов’язком підтримку в їх становленні та розвитку.

З нашою допомогою реєстрація ТОВ в Польщі можлива не тільки в Варшаві, а й інших містах Польщі. У будь-якому випадку підприємство за місцем реєстрації лише платить податки, а вести господарську діяльність може на всій території Польщі.

Що стосується інших форм підприємств, що дозволяють іноземцям вести бізнес в Польщі, то докладний опис процесу їх реєстрації ми повідомимо в разі вашої зацікавленості.

Послуга 

Ціна, €

Реєстрація ТОВ онлайн від 690*
Реєстрація ТОВ або філії іноземного підприємства традиційним способом від 990*
Реєстрація представництва іноземного підприємства від 790*
Відкриття банківських рахунків підприємств і їх членів правління 0**/50
Реєстрація платника ПДВ (VAT, VAT UE) 0**/35 (+ мито 40)
Реєстрація на митниці, отримання номера EORI 0**/45
Оренда юридичної адреси 12/110
Оренда і обслуговування віртуального офісу 17/180
Бухгалтерське обслуговування:
— до 20 операцій в місяць від 100
— від 20 до 100 операцій на місяць від 140
— понад 100 операцій на місяць індивідуально
Оформлення ліцензії на міжнародні вантажні автоперевезення 990***
Реєстрація товарного знаку (до 3 классів) 350
Придбання і постановка на облік автомобіля 190***
Придбання та реєстрація нерухомості 390***
Отримання дозволу МВС на покупку землі 450 (+ мито 375)
Отримання ВНЖ (pobyt czasowy) 240 (+ мито 100)
Отримання ПМЖ (pobyt stały) 240 (+ мито 150)
Отримання польського громадянства індивідуально
Оформлення воєводського дозволу на роботу  110 (+ мито 25)
Оформлення «наміри роботодавця надати роботу»  90
Присяжний переклад (за сторінку 1125 знаків з пробілами)  8
Юридичні консультації (година)  0**/50

*) Ціни вказані для Варшави, в інших містах ціни можуть відрізнятися
**) Для підприємств, зареєстрованих з нашою допомогою
***) Плюс збори, страховки і мита в залежності від багатьох факторів

Бізнес у Польщі: що потрібно знати приватним підприємцям

Розпочати приватну справу (jednoosobowa działalność gospodarcza) у Польщі не завжди легко для іноземців, які хочуть отримати право заснувати свій власний бізнес. До того ж, приватне підприємництво веде за собою повну відповідальність однієї людини за справу.

Хто має право бути приватним підприємцем у Польщі

У Польщі приватним підприємцем може бути її громадянин чи резидент країн ЄС, а також Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейну та Швейцарії. Крім того, ця особа має бути дієздатною та мати 18 років.

Негромадяни ЄС можуть заснувати свою приватну справу тільки коли:

  • мають дозвіл на тимчасовий побут (який надали чоловіку/дружині польського громадянина, іноземцю для возз’єднання з родиною, для вступу чи продовження стаціонарного навчання у виші чи докторантурі);
  • отримали дозвіл на побут довготермінового резидента ЄС;
  • мають дружину/чоловіка громадянина ЄС чи Польщі;
  • отримали карту сталого побиту;
  • володіють картою поляка;
  • мають статус біженця, «додатковий захист» (ochrona uzupełniająca), «тимчасову охорону» (ochrona czasowa), «допустимий побут» (pobyt tolerowany) чи дозвіл на проживання у Польщі з гуманітарних мотивів.

Що потрібно для відкриття власної справи в Польщі

Спочатку треба обрати тип діяльності та визначити її код, відповідно до класифікації (Polska Klasyfikacja Działalności). Якщо обраний тип регламентується державою, то потрібно отримати ще концесії, ліцензії та дозвіл.

Треба визначитися і з назвою справи, мати чітку дату початку її діяльності.

Важливо правильно вибрати форму оподаткування, оскільки її потрібно вказати у реєстраційній формі. Вони бувають різними:

  • за загальними правилами – коли підприємець щомісяця сплачує 18% податку, маючи дохід до 20 тисяч євро, чи 32% – якщо дохід більший за 20 тисяч євро;
  • лінійний податок – коли треба платити 19% податку, незалежно від доходу;
  • єдиний податок для підприємців – коли протягом року дохід не перевищує 250 тисяч євро і ставки податку коливаються від 2 до 20%, залежно від виду діяльності
  • податкова карта – розмір ставки оподаткування змінюється кожного року та встановлюється керівником податкової адміністрації залежно від місцевості, виду та обсягу підприємницької діяльності тощо. Доступна для обмеженого виду професій (переважно ремісничих).

Вибір форми оподаткування залежить від типу бізнесу (деякі форми оподаткування можуть бути використані тільки для певних видів діяльності), обсягу витрат, величини доходів або бажання користуватися пільгами. Змінити форму оподаткування під час ведення бізнесу можна, але лише при виконанні певних вимог (залежить від діючого типу оподаткування).

Податки в Польщі – PIT, VAT, CIT

Якщо ви збираєтеся почати свій бізнес в Польщі, то вам потрібно буде отримати податковий номер NIP. Відтепер цей номер буде використовуватися для ідентифікації вас як платника податків. Але перед цим, ви повинні вирішити, який вид сплати податок підходить вам найкраще. Після того, як ви вибираєте одну з форм оподаткування, буде досить складно змінити її.

Прибутковий податок фізосіб в Польщі – PIT

PIT оплачує кожен, хто отримує дохід в результаті трудових, цивільно-правових та ін. договорів і дохід отпредпрінімательской діяльності.

Особи, які проживають на території Польщі та отримують дохід в Польщі мають податкові зобов’язання, а це значить, що вони повинні в обов’язковому порядку сплатити в Польщі податок від суми всіх отриманих доходів незалежно від місця їх отримання. А точніше вони є, податковими резидентами Польщі:

Податковим резидентом Польщі є громадянин Польщі або в іншій країні, який проживає на території Польщі 183 або більше дня в даному році, або громадянин, чиї економічні / сімейні життєві інтереси знаходяться в Польщі. Облік для податкових резидентів Польщі проводиться в Державній податковій службі.

Податкова не резидент – людина, що не відповідає умови податкового резидента, встановленим законодавством Польщі.Розрахунок такої людини буде проводиться за умовами 2-сторонніх договорів, угод по догляду від подвійного оподаткування, щодо узгодження умов оподаткування для громадян даних партнерських країн.

Спілкувався ставка прибуткового податку

Існує дві основних податкових шкали. Шкала оподаткування залежить від вашого річного доходу. Якщо ви отримуєте менше 85 528 PLN вам доведеться заплатити 18% податку, а при перевищенні цієї суми вам доведеться заплатити 32%. У разі, якщо ви заробили не більше 3091 злотих ви не повинні платити податок, але ви все одно повинні заповнити і здати податкову декларацію до податкової інспекції. Великою перевагою загального податку є те, що ви можете використовувати податкові пільги і платити менше.

Лінійний податок

Цей тип податку означає, що ви завжди платите 19% незалежно від того, який рівень вашого річного доходу. Іншими словами, незалежно від того, скільки ви отримуєте податок залишається незмінним. Але в цьому випадку вам не дозволяється використовувати податкові пільги. В основному така ставка оподаткування використовується для осіб які ведуть підприємницьку діяльність на території Польщі.

Фіксована ставка

Фіксована ставка означає, що ви платите податок на дохід за фіксованою ставкою незалежно від того, наскільки високим він був. Але такий вид оподаткування доступний тільки для певного набору професій.

Переваги такого виду податків полягає в тому, що вам не потрібно робити будь-які розрахунки або наймати бухгалтера.Але в той же час вам потрібно буде платити цю фіксовану ставку навіть якщо ви не отримали ніякого доходу.

Податок на доходи в Польщі

Податки в Польщі встановлюються як загально державними так і регіональними органами влади. Податкові надходження в Польщі становить 31,7% від країни ВВП в 2009 році. Найбільш важливі джерела доходів включають в себе податок на прибуток, податки на соціальне забезпечення, податок на прибуток і податок на додану вартість, які все застосовуються на національному рівні.

Податок на доходи (прибутковий податок), як правило, підлягає оподаткуванню за прогресивною шкалою, він застосовується до всіх хто має доходи в Польщі. З 2014 року застосовуються дві різних податкових ставки:

Річний дохід Ставка податку
3091-85,528 PLN 18%
понад 85,528 PLN 32%

Соціальні відрахування

Крім того, цілий ряд соціальних відрахувань застосовуються до всіх працівників, і оплачуються спільно працівником і роботодавцем. Це страхові внески сплачують як приватні компанії, так і державних службовці до певного стелі. З 2014 рік у Польщі застосовуються податки наведені в таблиці:

вид податку Всього, податок працівник% роботодавець%
Пенсійний фонд 19,52% 9,76% 9,76%
Фонд по інвалідності 8,00% 1,5% 6,5%
Пенсійний фонд 0-1,5%
Фонд медичного страхування 2,45% 2,45%
Фонд від нещасних випадків 0,67% -3,86% 0,67% -3,86%
фонд праці 2,45% 2,45%
Разом (до межі) 19,48% -24,17% 13,71% 19,48% -24,17%
Разом (в перевищенні) 5,67% -8,86% 2,45% 3,22% -6,41%

Також існує податок на додану вартість який враховується при продажу товарів в Польщі. Розмір податку ПДВ – 23%.Деякі групи товарів можуть обкладатися за нижчими ставка – 5% – 10% або взагалі можуть бути звільнені від сплати ПДВ.

Прибутковий податок з юридичних осіб в Польщі – CIT

З 1 січня 2019 року податок CIT знижений до 9% для підприємств у яких валовий дохід в 2018 році не перевищив 1200000 євро.

Податок стосується загального доходу, отриманого на території Польщі юридичними особами, які мають Правління або юридична адреса на території Польщі.

CIT має єдину ставку 19%. З податкової бази можуть бути відняті до 50% витрат на придбання нових технологій.

Якщо витрати платника перевищили доходи в звітному році в наступні 5 років він може зменшити оподатковуваний податками суму на суму збитку. При цьому дохід компанії за рік не може бути зменшений більш, ніж на 50%.

Податок на додану вартість в Польщі – VAT або ПДВ

VAT – Податок при покупці продуктів харчування, одягу, послуги. Цей податок, як правило, включений в ціну товару або послуги (ціна брутто). Якщо ціна в нетто – це означає, що податок VAT не включений і його треба додати до вартості. У магазинах ціни вже містять податок.

У Польщі існують різні ставки податку ПДВ, ставка залежить від роду товару і послуг:

  • 23% – Стандартна ставка ПДВ
  • 8% – Деякі фрукти і інші продукти харчування, добрива, деякі книги, газети і журнали, певну фармацевтичну і медичну продукцію, деякі послуги сільського господарства і тваринництва.
  • 5% – Деякі фрукти, горіхи, спеції та інші продукти харчування, деякі книги і періодичні видання.
  • 3% – Деякі харчові продукти, лісові та рибні продукти, сільськогосподарські, тваринницькі та рибальські послуги, допоміжні послуги лісового господарства та лісозаготівлі.
  • 0% – Експорт товарів, внутрішньо-галузеві поставки товарів, міжнародні транспортні послуги, принтери, сканери, процесори для комп’ютерів, серверів і т.д., комп’ютерне обладнання та приладдя для сліпих, пристрої передачі цифрових даних.

Звільнено від сплати податку: служби охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення та послуг, а також певні фінансові та страхові послуги.

Іноземець, який здійснює власну підприємницьку діяльність, виконуючи різного роду послуги, повинен буде заплатити податок ПДВ до податкової інспекції, який він додавав своїм клієнтам. Податок ПДВ сплачується в Податковій інспекції за місцем здійснення діяльності.

Інші податки в Польщі

Податок від спадщини і дарування – податок від спадщини і дарування стосується придбання прав власності та інших майнових прав, реалізованих на території Польщі, отриманих в результаті успадкування, обов’язкової частки в спадщині, дарування, доручення дарувальника. Сума податку залежить від ступеня родинних зв’язків і вартості придбаних цінностей.

Податок від цивільно-правових дій – податок від економічної діяльності, такої як – продажу або зміни майнових прав, що стосуються нерухомості.

Сільськогосподарський податок – Податком обкладаються ділянки землі, які класифікуються як сільськогосподарські угіддя, а також сільськогосподарські угіддя з лісом і чагарником, за винятком ділянок призначених для здійснення іншої ніж сільське господарство діяльності. Розмір податку залежить від якості землі. Податок сплачується в чотирьох частинах: до 15 березня, 15 травня, 15 вересня і 15 листопада кожного податкового року.

Лісовий податок – Податком обкладаються земельні ділянки, які класифікуються як лісові угіддя за винятком ділянок, призначених для здійснення іншої ніж лісове господарство діяльності. Податок сплачується в чотирьох частинах: до 15 березня, 15 травня, 15 вересня і 15 листопада кожного податкового року (фізичними особами). Юридичні особи та організаційні одиниці платять податок щомісяця – до 15 числа кожного місяця.

Податок на нерухомість – податок на земельні ділянки, будівлі або їх частини, споруди або їх частини пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності. Розмір податку визначають гміни. Ставки оцінюються за 1 квадратний метр і не можуть перевищувати ставок, оголошених Міністром фінансів на даний рік. Фізичні особи сплачують податок в 4 частинах: до 15 березня, до 15 травня, до 15 вересня, до 15 листопада кожного року.

Податок на транспортні засоби – Податок на транспортні засоби стосується власників: вантажівок з допустимою повною масою понад 3,5 тонн, сідельних і баластних тягачів, напівпричепів і причепів, автобусів. Податок сплачується в двох частинах: до 15 лютого і 15 вересня кожного року.

Тоннажний податок – Стосується доходів, отриманих судноплавними підприємцями, які експлуатують морські торговельні судна в міжнародному судноплавстві з перевезення вантажів, пасажирів і морської рятувальної служби.

Акцизний податок – акцизний податок є непрямим податком. Податок включений в ціну товару / послуги, і отже сплачується в момент покупки певних товарів. У Польщі акцизом охоплені: енергетичні вироби, електроенергія, алкоголь і алкогольні напої, тютюнові вироби, автомобілі

Податок на ігри – Податком обкладаються суб’єкти, які здійснюють підприємницьку діяльність в області азартних ігор і взаємних парі. Ставки податку залежать від типу гри. Податок сплачується щомісяця. Виграші, які отримує фізична особа, підлягають прибуткового податку від фізичних осіб (PIT)