Skip to main content Skip to search

Архів для Грудень 2020

Ознаки здійснення ризикових фінансових операцій у сфері фінансового моніторингу

У попередньому матеріалі розповідалося про те, що Нацбанк застосував штраф до АТ “Альпарі банк” у зв’язку із здійсненням ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу та неналежне управління ризиками.

В період з 02.02.2018 по 25.05.2018 дві фінансові установи проводили фінансові операції із перерахування безготівкових коштів (400 млн. грн.) до двох інших банків згідно з договорами на послуги інкасації.

Читати далі

Камеральна податкова перевірка, яка одночасно має ознаки документальної, протиправна — Верховний Суд

Якщо податковий орган провів перевірку, яка одночасно має ознаки як камеральної, так і документальної, то це свідчить про порушення порядку перевірок внаслідок чого перевірку уважають протиправною. Відповідний висновок містить постанова ВС/КАС в постанові від 13.10.2020 р. у справі № 813/7410/14.

Читати далі

Норми тривалості робочого часу на 2021 рік – розрахунок Мінекономіки

Мінекономіки видало роз’яснення щодо норм тривалості робочого часу на 2021 рік. Ними радять користуватись під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві.

Варто зважати, що за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2021 році вихідні дні:

Читати далі
Карантин

Податковий дайджест за грудень 2020 року

Головне:

1. 4.12.2020 ВРУ прийняла Закон України (№4430) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2».

Читати далі

Трудовий чи цивільно-правовий договір?

Часто підприємства, що планують використовувати працю фізичних осіб, стоять перед дилемою: які договори укладати з такими особами — трудові чи цивільно-правові? Щоб полегшити вибір, давайте, друзі, разом з’ясуємо, у чому суть таких договорів, чим вони відрізняються один від одного, для яких саме випадків найбільше підходять.

Відносини працівника з роботодавцем можуть будуватися на підставі як трудового, так і цивільно-правового договору (далі — ЦПД). Це неодноразово підкреслювало Мінсоцполітики (раніше — Мінпраці) (див., зокрема, листи від 16.03.11 р. № 151/06/186-11 і від 20.04.12 р. № 64/06/187-12).

Читати далі

ФОП відкриває салон краси: обираємо систему оподаткування

«Краса вимагає жертв», зокрема фінансових. Тому салони краси постійно користуються особливою популярністю. Зазвичай ці заклади оформляють на фізичних осіб — підприємців (ФОП). У цій статті ми розглянемо «перукарський» бізнес з погляду оптимізації витрат на сплату податків.

Обираємо систему оподаткування

Читати далі

Як дізнатися, які земельні ділянки є вільні та можуть бути приватизовані

У Центрі з надання безоплатно правової допомоги повідомили, що згідно з положеннями статті 122 Земельного кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Інформація про земельні ділянки, які не надані у користування, що можуть бути використані під забудову, та про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження має міститись в містобудівному і державному земельному кадастрах.

Читати далі
Фонд соцстраху

Зміни істотних умов праці: 5 особливостей

Під час пандемії надзвичайно поширеними стали питання про зміни істотних умов праці. Рішення про зміну істотних умов праці може призвести до невдоволення працівників і навіть звільнення. Тому знання основних прав і гарантій може зробити цей процес менш конфліктним. Як передбачає стаття 32 Кодексу законів про працю, у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

Про це повідомляють у Державній службі зайнятості.

До уваги читачів роз’яснили, у чому полягають зміни істотних умов праці, що визнається їх законною підставою і за якою процедурою вони можуть відбуватися.

Читати далі