Ми підготували добірку важливих новин та цікавої аналітики у сфері зовнішньоекономічної діяльності для бізнесу. Пропонуємо ознайомитися з наступними матеріалами:
1. Підводне каміння в ЗЕД-контрактах. На що звернути увагу
Ми підготували добірку важливих новин та цікавої аналітики у сфері зовнішньоекономічної діяльності для бізнесу. Пропонуємо ознайомитися з наступними матеріалами:
1. Підводне каміння в ЗЕД-контрактах. На що звернути увагу
В ДПС відповіли, чи можна у період воєнного стану зареєструвати ПН/РК в ЄРПН у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації ПН/РК.
Операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, які потребують зупинки ЄРПН, не проводять упродовж операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважають операційним днем (п. 3 Порядку № 1246).
Верховна Рада у другому читанні та в цілому прийняла законопроект № 6244, яким скоригує норми Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Інформацію поширила пресслужба Мінфіну.
Прийняті зміни передбачають:
– впровадження категорій груп материнського підприємства та його дочірніх підприємств (малі, середні та великі) для цілей консолідації, подання і оприлюднення фінансової звітності;
Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що відповідно до п. 63.3 ПКУ платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Взяття на облік ФОП у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з ЄДР, наданих державним реєстратором.
Невиконання контролюючим органом обов’язку щодо нарахування платнику податків податкового зобов’язання з транспортного податку та надсилання такого податкового повідомлення-рішення до 1 липня податкового періоду (року) звільняє платника податків лише від відповідальності за несвоєчасність сплати податкового зобов’язання, проте не звільняє від обов’язку сплати такого податку.
До такого висновку дійшов Касаційний адміністративний суд Верховного суду у постанові від 20 червня 2022 року у справі N 826/15940/18.
Обставини справи: