В ДПС відповіли, чи можна у період воєнного стану зареєструвати ПН/РК в ЄРПН у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації ПН/РК.

Операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, які потребують зупинки ЄРПН, не проводять упродовж операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважають операційним днем (п. 3 Порядку № 1246).

Однак тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, для захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюють у робочі дні з 8 до 18 години (пп. 69.18 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ).

Тож у період воєнного стану платник податку не може зареєструвати ПН/РК в ЄРПН у святковий чи вихідний день, у т.ч., якщо такий день є граничним днем їх реєстрації.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 101.16 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua).