Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом № 2516 внесені зміни до ПКУ щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій.

Так, 2 вересня набрав чинності Закон від 15.08.2022 № 2516-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки України».

Оподаткування ПДФО благодійної допомоги постраждалим внаслідок війни регулює пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ. Зокрема, ним звільнено від оподаткування суму (вартість) такої благодійної допомоги, виплаченої (наданої) фізособам як офіційно зареєстрованими волонтерами, так і благодійними організаціями. Законом № 2516 внесені зміни щодо благодійної допомоги виплаченої (наданої) у порядку, визначеному Законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

З 02.09.2022 не оподатковуються ПДФО (а отже, і воєнний збір) доходи (суми) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, на користь:

– учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, поліцейських та працівників Національної поліції України, у тому числі тих, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки, усуненні загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності у період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  З 1 квітня 2024 року зростає розмір мінімальної зарплати — на що це вплине?

– працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їхніх сімей;

– фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах.

Увага! До членів сімей учасників бойових дій та/або учасників масових акцій громадського протесту в Україні належать:

– батьки (якщо вони до досягнення особою повноліття не були позбавлені стосовно неї батьківських прав);

– дід та баба (якщо батьки померли);

– інший із подружжя (якщо він (вона) не одружилися вдруге);

– малолітні та/або неповнолітні діти;

– повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення ними закладів освіти, але не більше ніж до досягнення 23 років;

– повнолітні діти, які не мають своїх сімей;

– повнолітні діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;

– утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Оновлено Перелік територій бойових дій, який застосовують для «воєнних» пільг

Зазначені доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із  національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації. Тобто право на не оподаткування цієї допомоги її набувачі матимуть до кінця календарного року, у якому закінчиться війна.

Джерело: https://dn.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/618442.html