Податківці роз’яснили, чи подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП юрособі, яка придбала транспортний засіб для своїх потреб або потреб відокремленого підрозділу.

Вони нагадали,: об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадять діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів (п. 8.2 розд. VIIІ Порядку № 1588).

Повідомлення за ф. № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку № 1588) подають протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття зазначених об’єктів. Звітувати потрібно до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Отже, якщо юрособа придбала (орендувала) авто для своїх потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії), вона повинна подати ф. № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за своїм основним місцем обліку.

Якщо транспортний засіб придбали для потреб відокремленого підрозділу (філії), у графі “Місцезнаходження об’єкта оподаткування” ф. № 20-ОПП зазначають адресу відокремленого підрозділу.

Джерело: ГУ ДФС у Дніпропетровській області