Податківці нагадують, з 8 травня технічно складні побутові товари продаватимуть з РРО.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 р. № 1791 внесено відповідні зміни до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.

Згідно зі змінами підприємці – платники єдиного податку груп 1-3, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Технічно складні побутові товари — це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Саме 16 березня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 231, якою затверджений перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування. Публікація постанови відбулася 7 квітня в газеті «Урядовий кур’єр» № 66. Отже, дата набрання чинності постанови — 8 травня 2017 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Порядок проведення через РРО готівки за товар, аванс за який внесено на банківський рахунок: поради від ДПС

Також постановою № 231 внесено зміни до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів, затвердженого постановою КМУ від 11.04.2002 р. № 506.

З метою уникнення штрафних санкцій за порушення вимог даного Закону, рекомендуємо заздалегідь зареєструвати РРО для провадження господарської діяльності в сфері реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні.

Для цього необхідно:

  • звернутись до найближчого сервісного центру;
  • обрати відповідну модель РРО;
  • провести реєстрацію в органах державної фіскальної служби.

(за матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області)

Джерело: https://epodatok.com.ua/ua/news/10347