У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку.

Одержувач іноземних доходів зобов’язаний подати річну податкову декларацію і обкладати їх за ставкою 18 відсотків. Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.

Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

У разі відсутності підтверджуючих документів платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення терміну подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання у встановлений термін податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Джерело: http://sfs.gov.ua/