Підприємець може попросити у електронному вигляді надати йому довідку про суми виплачених доходів.

Податківці наголосили, що електронний кабінет дає можливість реалізувати платникам податків права та обов’язки, визначені ПКУ. Зокрема, подати звернення на отримання довідки про доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності.

Тож якщо ФОП бажає отримати довідку про доходи, він може звернутися до фіскалів із таким проханням у електронній формі. Для цього йому потрібно зайти до Електронного кабінету. Зробити він це може:

· за адресою

або

· через офіційний веб-портал ДФС.

Виконавши такий вхід, зайдіть в меню “Листування з ДФС” приватної частини Електронного кабiнету і надішліть лист (запит тощо) до відповідного органу ДФС.

Запит на отримання довідки про доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, складають у довільній формі. При цьому він повинен містити:

– по-перше, достатню інформацію про особу, яка звернулася із таким запитом;

– по-друге, предмет запиту.

При цьому зважайте, що робота у приватній частині Електронного кабінету проходить з використанням електронного цифрового підпису, отриманого у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Тож аби реалізувати задумане, підприємцю потрібно спершу отримати електронний цифровий підпис.

Інформацію про отримані та зареєстровані листи в органі ДФС підприємець може переглянути у вкладці “Вхідні документи”.

Податківці формують довідку про доходи в довільній формі та надсилають платнику податків поштою у термін, передбачений ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР. Тож у загальному випадку податківці мають надіслати довідку про доходи підприємця протягом одного місяця від дня надходження запиту на її одержання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Завезти гуманітарну допомогу з 01.04.2024 можливо лише через онлайн-систему

Джерело: За інформацією сайту Державної фіскальної служби України