Наказом МОЗ № 963 27 квітня внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455. Зокрема, з’явилася можливість відкривати листки непрацездатності лікарями первинної ланки на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії з обов’язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.

Також відповідно до внесених змін на період тимчасового усунення від роботи осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення та які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, у разі неможливості тимчасово перевести за згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб, лікар-інфекціоніст або лікуючий лікар видає листок непрацездатності на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗ.

На період перебування застрахованої особи на самоізоляції, обсервації, у тимчасових ЗОЗ (спеціалізованих шпиталях), у ЗОЗ, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з карантином, крім хворих осіб, листок непрацездатності видає лікуючий лікар на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.

*На момент публікації наказ ще не набрав чинності.