Пенсійний фонд України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗІ) затвердили Порядок надсилання розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв’язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік (постанова правління ПФУ від 10.03.2023 р. № 14-1 + наказ Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю від 10.03.2023 р. № 17).

Прийняття цього документа потребувала оновлена з 06.11.2022 р. норма ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 р. № 875-XII.

Навіщо цей документ? Зазначений Порядок визначає механізм надсилання Розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв’язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік (далі — Розрахунок). Форма документа наведена у додатку до Порядку. Роботодавці вже не звітують щодо працевлаштування осіб з інвалідністю (починаючи зі звітності за 2022 рік), проте штрафи в разі невиконання нормативу все одно мають сплатити (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 22/2022, с. 20). Для цього і призначений цей Розрахунок. Судячи з його форми, це майже той звіт, що подавали раніше роботодавці. Але тепер його складає ФСЗІ на підставі даних, які ви включили до Податкового розрахунку (формує щороку до 10 березня в автоматизованому режимі). Тож відповідально ставтеся до заповнення звіту, зокрема щодо даних про СКШП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Президент підписав Закон про збільшення штрафів за порушення норм військового обліку та мобілізації

Роботодавці отримують Розрахунок в електронній формі через вебпортал ПФУ (останній має його надіслати протягом 5 к. дн. з дня одержання від ФСЗІ).

Цьогоріч напевне будуть порушені строки надсилання таких Розрахунків, бо зазначений документ ПФУ та ФСЗІ затвердили дещо запізно (він набув чинності лише 17.03.2023 р.). Перевірте свій кабінет на вебпорталі ПФУ! Втім, штрафи все одно слід сплатити. А на майбутнє, щоб уникнути штрафів за 2023 рік, працевлаштовуйте осіб з інвалідністю мінімум у межах нормативу.

Джерело: https://ibuhgalter.net/news/20275