Верховний Суд роз’яснив, що податкова вимога є дійсною протягом існування податкового боргу

Суть справи: підприємство просило скасувати другу податкову вимогу, яка була надіслана йому на заміну першої. Фіскали в свою чергу вказали, що надіслали нову вимогу, оскільки сума податкового боргу змінилася (з одного виду податку заборгованість була погашена, а з іншого – виникла).

Місцевий та апеляційний суди позов задовольнили. Колегія суддів Верховного суду ВС погодилась із таким висновком.

Верховний Суд вказав, що податкова вимога є дійсною протягом усього терміну існування податкового боргу з моменту його утворення до моменту, зокрема, його повного погашення за всіма видами податків і зборів.

При цьому, грошові зобов’язання, які складають податковий борг, можуть змінюватися як кількісно, так і за видами податків. Тільки після того, як платник податків повністю погасить податковий борг, включаючи пеню, податкова вимога буде вважатись відкликаною.

Колегія суддів зазначила, що безперервність податкового боргу обумовлює відсутність правових підстав у фіскалів для відкликання першої вимоги та додаткового надсилання другої.

Відповідну постанову по справі № 818/1117/16 ВС прийняв 19.02.2019

Джерело: https://biz.ligazakon.net/ua/news/184402_u-raz-zmni-sumi-podatkovogo-borgu-fskali-ne-upovnovazhen-nadsilati-novu-vimogu