Про ключові ініціативи президентської партії дізналася LIGA.net. Новообрані депутати партії “Слуга народу” обговорюють сім податкових новацій. Їх остаточні параметри поки не затверджено, але п’ять проектів вже дійшли до стадії погодження перед внесенням до Парламенту. Ще два обговорюють.

Три ідеї для фізосіб і ФОП

Система “патентів” для репетиторів, водіїв, сантехніків тощо. ФОПом ставати не потрібно. Підприємці зможуть офіційно зареєструвати свою діяльність за повідомним приципом, “купивши” право надавати послуги на певний період за фіксовану плату (скільки – поки невідомо). Платити фіксовану суму треба тільки в періоди, коли підприємець надає свої послуги. Решту часу нічого платити не треба. Таким чином держбюджет отримає хоч якісь гроші, а платник перейде в легальне поле.

Обговорюється ідея підвищення ставки для “єдинників” III групи до 8% впродовж двох років в обмін на скасування для них обов’язкового ЄСВ (941 грн.). Саме тут працює велика частина ФОПів в IT – cфері, ресторанах та юрфірмах.
Для IV групи “єдинників”. Підвищення мінімальної ставки земельного податку до 0,8% – 1% від номінальної держоцінки і скасування частини пільг, а також введення поняття “Безумовного податку” для усіх ділянках товарної землі площею від 2 га. Таким чином хочуть боротися з чорною орендою землі, коли власник ділянки офіційно не обробляє землю і нічого за неї не платить, хоча насправді її орендують великі агрофірми (за даними Всесвітнього банку, в Україні обробляється 98% від усіх ділянок товарної землі, а офіційно – тільки близько 60%)

Дві ідеї стосуються обов’язкового застосування касових апаратів

Нагадаємо, народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев розповів, що в партії розробляються рішення відносно зловживань ФОП в контексті ухилення від оподаткування
Впровадження цифрових РРО (смартфони або планшети в якості касових апаратів). Цифрові аналоги (програма в смартфоні або планшеті) непорівнянно дешевше і доступніше за звичайні касові апарати. Реєстрація чека відбувається на сервері податкової, чек можна роздрукувати на звичайному принтері.

Новий критерій РРО (обговорюється). Замість (чи на додаток) до мінімальної суми обігу (1 млн грн.) може бути використаний реалістичніший критерій – поріг торгової площі: від 30 кв. м в містах та від 100 кв. м. – в селах. Таким чином середньому і великому бізнесу вже не буде особливого сенсу занижувати обіг.

Також дві позиції стосуються боротьби з торгівлею “сірими” товарами

Покупців хочуть мотивувати отримувати фіскальні чеки. У податковій вже працює спеціальний реєстр, в якому можна перевірити достовірність кожного фіскального чека. Якщо чек несправжній торговця оштрафують на 200% від суми продажу: половина цих грошей піде пильному покупцеві, друга половина – до держбюджету.

Обов’язкова реєстрація товарно-транспортних накладних для ризикових груп товарів (пшениця, горіхи, метали і металопрокат, ліки і побуттехніка), навіть якщо підприємство не є платником ПДВ. Боротьба з кінцевими бенефіціарами схем сірого і чорного імпорту.

Джерело: https://biz.ligazakon.net/ua/news/188538_sluga-narodu-gotu-podatkov-syurprizi-dlya-bznesu