Центральне МУ ДПС по роботі з ВПП на офіційному сайті (cvp.tax.gov.ua нагадало, що відповідно до п. 111.1 ПКУ за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності:

  • фінансова;
  • адміністративна;
  • кримінальна.

Водночас у гл. 11 розд. II «Адміністрування податків, зборів, платежів» ПКУ не передбачено фінансової відповідальності платників податків у разі виявлення помилок в податковій звітності, що не призвели до заниження податкових зобов’язань.

Також податківці зауважили, що коли під час перевірки (документальної або камеральної) юрособи виявлено помилки в податковій звітності, що не призвели до заниження податкового зобов’язання, але це є фактом надання недостовірної інформації чи перекручення показників податкового обліку, то до такого платника можуть застосувати адміністративну відповідальність згідно зі ст. 1631 КпАП.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 1631 КпАП за порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку передбачено штраф у розмірі від 5 до 10 нмдг — від 85,00 грн до 170,00 грн; за повторне порушення протягом року — від 10 до 15 нмдг — від 170,00 грн до 255,00 грн.

Джерело: https://ibuhgalter.net/news/19728