Будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників. За даними Держстату, понад 16 % (556,8 тис. осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва.

На виконання доручення Прем’єр-міністра про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі 2 березня стартує масштабна всеукраїнська кампанія, яка відбуватиметься у два етапи.

Про це йдеться в повідомленні Державної служби України з питань праці.

1. З 2 по 20 березня проходитимуть інформаційні заходи. Під час таких заходів інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям і працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці.

Будівництво, як і агропромисловий комплекс, мають динаміку зростання травматизму (порівняно з іншими галузями, у яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася). У зв’язку з цим під час першого етапу кампанії значну увагу буде також приділено питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

Окремо у Держпраці звернули увагу, що під час першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться.

2. З 30 березня по 30 квітня проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

Подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована протягом 2020 року.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/193421_vdsogodn-rozpochinatsya-vseukranska-kampanya-z-detnzats-zaynyatost-v-budvnitstv