Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” № 465-IX, який Верховна Рада підтримала 16 січня 2020 року (законопроект №1209-1).

Закон розроблений з метою узгодження положень низки Законів України із положеннями Податкового кодексу України у зв’язку із прийняттям проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (законопроект №1210).

Законом внесено зміни до шістнадцяти законодавчих актів, зокрема до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині:

  • приведення у відповідність до діючого законодавства назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування ЄСВ;
  • уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ;
  • внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених Законом;
  • виключення обов’язку контролюючого органу про надання інформації Пенсійному фонду про узгодження результатів перевірок в частини нарахування ЄСВ.

Запропоновані зміни до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» передбачають внесення уточнення до формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації; обов’язок повідомлення особи, що претендує на отримання бюджетної дотації, про всіх пов’язаних осіб, що є отримувачами державної підтримки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Щодо порядку звітування платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб за 2023 рік

Внесення змін до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» передбачають включення до Реєстру волонтерів осіб, задіяних у здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил.

Зміни до Закону України «Про митний тариф» передбачають встановлення ставки мита на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням.

Законом передбачено внесення змін до Закону  України «Про судовий збір» в частині встановлення максимальної величини ставки судового збору за поданням до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду.