У травні фізичні особи-підприємці мають виконати низку податкових обов’язків – від сплати внесків до подання звітності. Несвоєчасне виконання може призвести до штрафів.

У травні фізичні особи-підприємці мають виконати низку податкових обов’язків – від сплати внесків до подання звітності. Несвоєчасне виконання може призвести до штрафів.
За результатами дослідження 2019 року міжнародної організації по боротьбі з корупцією Transparency International Україна наразі знаходиться на 126 місці зі 180 країн у рейтинзі? Ми набрали лише 30 балів зі 100 можливих.
Такий низький показник пов’язаний з високими ризиками у нашій країні щодо відмивання коштів через незаконну економічну діяльність та корупційні діяння, реалізовані через шахрайство, ухилення від сплати податків і ведення фіктивного підприємництва.
Це сплата за перші 3 місяці цього року, оскільки з 1 січня ЄСВ стає обов’язковим для сплати для всіх груп ФОПів.
Це стосується і підприємців у «сплячому режимі», які не мають доходів.
Все через норми, які були прийняті у законі про Бюджет-2025.
Відповідно до наказу Мінфіну від 31.01.2025 № 57. Терміни подання, електронні формати та важливі нюанси розглянемо у цій статті.
З 1 квітня 2025 року набувають чинності нові форми декларацій для платників єдиного податку 3 групи. Які зміни потрібно врахувати та як правильно подати звітність?
З 1 квітня 2025 року розпочинається звітування за 1 квартал. Для ФОП на єдиному податку 3 групи змінилася форма податкової декларації. Нова форма (ідентифікатор F0103309) містить рядки для зазначення суми нарахованого ЄП та військового збору. Нагадаємо, що платники ЄП 3 групи звітують за новою формою першими — за 1 квартал 2025 року. Дедлайн подання декларації — 12 травня 2025 року.
Інші групи єдиноподатників (1 та 2 групи) будуть звітувати за новою формою на початку 2026 року в рамках подання річної податкової декларації.
Згідно Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» №5073 від 05.07.2012 р, благодійник – дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності.
Не всі знають, що можуть використовувати пільги на благодійну допомогу, які передбачені для благодійників у законодавстві України, тому ми публікуємо цю інформацію.
Наші експерти підготували статтю, в якій детально розповідається про те, яким чином і які категорії благодійників мають або не мають права отримати податкові пільги та які саме. Вся надана інформація є релевантною на момент публікації (01.09.2023) та до наступних змін у законодавстві України.
Немає ідеальних команд, але у нашої є ряд беззаперечних переваг перед іншими!
Наша спеціалізація – повне або часткове обслуговування компаній “під ключ”. Маємо готові галузеві рішення напрацьовані роками.
Президент все таки підписав законопроект 11416Д. Той самий законопроект, котрим введено 5% військового збору із доходів фізосіб (зарплата та інші виплати, що оподатковуються ПДФО) та 1% з обороту ФОПів (3 група)
Зважаючи на те, що законопроект м’яко кажучи недосконалий, податковий комітет ВРУ пропонує відкоригувати його через інший законопроект 9319.
Розпочнемо з того, що перейти з однієї групи платника єдиного податку на іншу можна двома шляхами: онлайн та оффлайн.
Онлайн – здійснюється через портал “ДІЯ“, шляхом заповнення онлайн-форми та підписання її Дія.Підписом або іншим ЕЦП (КЕП).
Офлайн – шляхом подання заяви через ЦНАП.
Щоб повідомити податкову про внесені зміни до ФОП, змінити групу платника єдиного податку, систему оподаткування, подайте заяву про застосування спрощеної групи оподаткування за формою — F/J 0102003 або надішліть скановану заяву через розділ — Листування з ДПС.
Також можете звернутися до Центру обслуговування платників за місцем реєстрації ФОП, тобто до ДПС.
Якщо ви ФОП, який переходить з 1-ї чи 2-ї групи до 3-ї, подайте декларацію за період роботи на попередній групі в рік переходу.
Термін подання — не пізніше 40 днів після закінчення останнього кварталу роботи в попередній групі.
У декларації вкажіть суму доходу за період до переходу й суму сплаченого єдиного податку.
Наприклад: якщо ви переходите до 3-ї групи з IV кварталу 2023 року, слід подати декларацію за три квартали роботи в 1-й чи 2-й групі. Зробити це треба протягом 40 днів після закінчення III кварталу, вказавши суму доходу за 9 місяців та суму сплаченого ЄП.
Тож, слід пам’ятати, що для переходу на єдиний податок або зміну групи єдиного податку заяву потрібно подати у такі терміни:
Якщо ми говоримо про перехід із загальної системи оподаткування або з іншої групи (ставки) єдиного податку на 3 групу 2% то заяву можна подати у будь-який день.
Переведення відбувається з наступного дня.
Відбувається з початку наступного кварталу. За 15 календарних днів до початку наступного кварталу потрібно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з відміткою про перехід, тобто, знову ж таки, до 16 березня, 15 червня, 15 вересня, 16 грудня.
Якщо ж під час реєстрації ФОП ви не поставили відмітку про обрання спрощеної системи у реєстраційній формі – потрібно буде окремо подати заяву про перехід на спрощену систему. Заява подається у наступні строки:
для переходу на першу-другу групу єдиного податку заява подається до кінця місяця у якому відбулася реєстрація ФОП. На єдиний податок переведуть з першого числа наступного місяця;
для переходу на третю групу 5% заяву потрібно подати протягом 10 днів з дати реєстрації. На єдиний податок переведуть з дати державної реєстрації;
для переходу на третю групу 2% заяву потрібно подати протягом 10 днів з дати реєстрації. На єдиний податок переведуть з дати державної реєстрації.
Підібрати систему оподаткування, яка підходить саме вашому бізнесу, правильно та у встановлені строки здійснити перехід з однієї групи на іншу або загальну систему і навпаки – завжди допоможуть юристи з податкового напрямку діяльності.
Джерело: https://legalaid.ua/ua/yak-zminyty-systemu-opodatkuvannya/