Платник податків зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, подавати податкові декларації.

ФОП, щодо яких до ЄДР внесли запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкові декларації платника ЄП – ФОП востаннє за звітний квартал, в якому провели держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Таку звітність потрібно скласти наростаючим підсумком з початку року та подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

ФОП – загальносистемники, щодо яких до ЄДР внесли запис про припинення підприємницької діяльності, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі. Роблять вони це востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового звітного періоду до останнього дня календарного місяця, в якому провели держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Відзвітувати потрібно протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Нагадаємо: ліквідаційну податкову декларацію про майновий стан і доходи та останню податкову декларацію платника ЄП – ФОП:

а) подає особисто платник податків або уповноважена на це особа;

б) надсилає платник податків поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) надсилає платник податків засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів № 851-IV та № 2155-VIII.

Джерело: роз’яснення з категорії 135.02 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мінфін розробив проект форми Одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання

Куди звертатись підприємцю для припинення підприємницької діяльності, які документи потрібно подати, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера “Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця“.

Джерело: https://buh.ligazakon.net/ua/news/186723_yak-zvtuvati-pdprimtsyam-u-raz-lkvdats