Платник податків зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, подавати податкові декларації.

ФОП, щодо яких до ЄДР внесли запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкові декларації платника ЄП – ФОП востаннє за звітний квартал, в якому провели держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Таку звітність потрібно скласти наростаючим підсумком з початку року та подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

ФОП – загальносистемники, щодо яких до ЄДР внесли запис про припинення підприємницької діяльності, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі. Роблять вони це востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового звітного періоду до останнього дня календарного місяця, в якому провели держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Відзвітувати потрібно протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Нагадаємо: ліквідаційну податкову декларацію про майновий стан і доходи та останню податкову декларацію платника ЄП – ФОП:

а) подає особисто платник податків або уповноважена на це особа;

б) надсилає платник податків поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) надсилає платник податків засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів № 851-IV та № 2155-VIII.

Джерело: роз’яснення з категорії 135.02 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Щодо порядку звітування платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб за 2023 рік

Куди звертатись підприємцю для припинення підприємницької діяльності, які документи потрібно подати, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера “Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця“.

Джерело: https://buh.ligazakon.net/ua/news/186723_yak-zvtuvati-pdprimtsyam-u-raz-lkvdats