ДПС опублікувала черговий інформаційний лист для платників податків за № 4. Він присвячений Багатосторонній конвенції MLI і її наслідкам для українських платників податків. Конвенція набула чинності з 1 грудня 2019 року. Деякі її положення застосовують вже з 1 січня 2020 року, інші будуть застосовуватись з 1 червня 2020 року.

Для того, щоб юридична сила Багатосторонньої конвенції MLI поширювалась на відповідну угоду про уникнення подвійного оподаткування, необхідно, аби договірна юрисдикція внесла відповідну угоду про уникнення подвійного оподаткування до свого Протоколу про приєднання до MLI. Разом з тим відповідне положення Багатосторонньої конвенції буде застосовуватися до конкретної угоди про уникнення подвійного оподаткування тільки у разі, якщо обидві договірні юрисдикції внесуть таке положення до своїх Протоколів.

Наприклад, Україна внесла Угоду про уникнення подвійного оподаткування с ФРН до переліку угод, на які бажає розповсюдити дію MLI. При цьому, ФРН не внесла до свого переліку Угоду з Україною. Таким чином, MLI до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною та ФРН застосовуватися не буде.

На сайті ОЕСР розташований інструмент, який дозволяє визначити, чи застосовують MLI до тих чи інших угод про уникнення подвійного оподаткування та які правила MLI будуть застосовуватись між юрисдикціями. Цей інструмент можна переглянути за посиланням. Зокрема, під дію Багатосторонньої конвенції підпадатимуть угоди про уникнення подвійного оподаткування з такими “популярними” юрисдикціями, як наприклад, Кіпр, Мальта, Естонія, Люксембург, Сінгапур, Великобританія та ін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Індексація за минулі періоди: до якого звітного періоду відносити

Україна погодилась застосовувати деякі положення MLI, зокрема:

– правила щодо оподаткування доходів від продажу акцій, вартість яких одержують переважно з нерухомого майна;

– правила щодо протидії зловживанню положеннями угод про уникнення подвійного оподаткування в частині уникнення сплати податку постійними представництвами;

– правила щодо запобігання штучному уникненню статусу постійного представництва.

Важливо також пам’ятати, що те чи інше правило Багатосторонньої конвенції MLI не буде застосовуватись, якщо на це не погодилася інша договірна юрисдикція, з якою укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування.

Детальніше із положеннями інформаційного листа № 4 можна ознайомитись на сайті ДПС.