ДПСУ оновила ІІІ та IV розділи плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік (станом на червень)

Нагадаємо, що 22 червня ДПСУ оновила перші два розділи плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік (станом на 22.06.2020 р.). Вони стосуються перевірок юросіб.

І ось сьогодні, 24 червня, на сайті податківців опубліковано ще два підкориговані розділи (станом на 23-24 червня 2020 р.):

  • Розділ ІІІ  «Документальні планові перевірки фізичних осіб» (завантажити)*;
  • Розділ IV «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (завантажити)*.

*Для швидкого пошуку у файлах користуйтеся комбінацією клавіш Ctrl+F.

За оновленими даними, у 2020 році податківці планують перевірити 1527 фізособу (це на 141 особу менше, ніж в оновленні за 27.03.2020 р.) та 352 юрособи з питань ЄСВ, ПДФО та ВЗ (на два менше ніж плані-графіку за 27.03.2020 р.).

 Нагадаємо, що за Законом №466 у зв’язку з карантином внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов’язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Підвищення МЗП з 1 квітня 2024 року

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

  • не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін у першому кварталі такого року;
  • і не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка у другому кварталі такого року.

Докладніше про зміни читайте у роз’ясненні податківців та аналітиці від редакції.

Чи проводяться планові перевірки ДПС під час карантину?

До 31 липня діє мораторій на податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ). Винятки:

– документальні позапланові податкові перевірки з підстав, визначених пп. 78.1.8 ПКУ. Йдеться про документальні перевірки, які проводяться для відшкодування ПДВ;

– фактичні перевірки щодо порушення вимог законодавства в частині:

  • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками;
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених пп. 80.2.280.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

Автор:Волос Наталія

Джерело «Дебет-Кредит»