На засіданні, 16 листопада, Верховна Рада ухвалила за основу доопрацьований законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використанняофіційної електронної адреси.

З відповідним доопрацьованим законопроектом № 3860-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання електронних адрес”.

Один з ініціаторів законопроекту, народний депутат Роман Бабій зазначив, що ідея в тому, щоб суд міг пересилати копії процесуальних документів, повідомлення, виклики, повістки на електронні адреси.

«Перше, це введення електронної адреси офіційної пошти для юридичних осіб і фізосіб-підприємців. А також, щоб суди могли відправляти на ті електронні пошти, які вказують самі сторони, і це було б належним повідомленням, але за умови, що сторона, яка буде отримувати кореспонденцію, надала письмову згоду на таке отримання документів від суду.

Пропонується три канали комунікацій:

  • офіційна електронна адреса (яка передбачена в ЕСІТС);

  • електронна адреса, яка міститься в Єдиному реєстрі юросіб і фізосіб-підприємців, яку з часом юрособи та ФОП повинні будуть заповнити в графі Реєстру;

  • електронна пошта, яку вказує сама сторона, надаючи згоду на отримання документів від суду», – розповів він.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/