Камеральні перевірки: топ-5 акцентів від податківців.

Податківці оприлюднили відповіді на п’ять питань, які їм доводиться найчастіше чути про камеральні перевірки податкової звітності. Америки не відкрили, але про ці п’ять нюансів варто завжди пам’ятати кожному платнику.

По-перше, відмінність камеральної перевірки від інших в тому, що вона проходить у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та інших інформаційних даних фіскальної служби. Тобто для її проведення податківці не виїжджають на підприємство чи до іншого платника.

По-друге, згода платника податків на таку перевірку та його присутність під час її проведення не обов’язкова. Більше того, податковому координатору платника для її проведення не потрібні і спеціальні рішення керівника органу або направлення.

По-третє, камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Зазвичай вивчають своєчасність подання податкових декларацій чи реєстрації та виправлення помилок податкових та акцизних накладних (розрахунків коригування до них). Також податківці звернуть увагу на своєчасність сплати узгоджених сум податкового зобов’язання. Ну а передусім поглянуть на заповнення обов’язкових реквізитів декларацій, визначених нормами ПКУ.

По-четверте, перевірка податкових декларацій (уточнюючих розрахунків) може здійснюватися лише протягом 30 календарних днів. Цей строк стартує услід за останнім днем граничного строку подання відповідної звітності або ж за днем її фактичного подання. А ось камеральну перевірку з інших питань здійснять з урахуванням строків давності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості першого подання Звіту про КІК

При цьому податківці наголосили: у разі подання “уточненки” вони вправі визначити суму податкових зобов’язань за такою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Якщо ж контролери встановлять порушення у звітності платника, то складуть Акт перевірки. Його другий примірник вручать або надішлють платнику протягом трьох робочих днів.

По-п’яте, платник, який не згоден з висновками камералки, вправі подати свої заперечення до контролюючого органу. Зробити це слід протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акту. Тоді їх розглянуть протягом 7 робочих днів.

Якщо платник хоче брати участь у розгляді його заперечень, про це слід вказати у запереченні або в листі про надання додаткових документів. І тоді його обов’язково запросять на розгляд.

Джерело: http://officevp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/380604.html