Вартість майна, переданого в лізинг, змінилась після спливу 1095 днів: що з ПДВ?

Податківці роз’яснили, як діяти лізингодавцю-платнику ПДВ при перерахунку вартості об’єкта лізингу у зв’язку з коливанням курсу валют.

Оскільки зміна (коливання) курсу іноземної валюти може призводити до зміни суми компенсації вартості об’єкту фінлізингу (як у бік збільшення, так і у бік зменшення), то у платника податку – лізингодавця виникає підстава для здійснення коригування податкових зобов’язань з ПДВ та складання на дату фактичної доплати чи повернення коштів розрахунку коригування відповідно до п. 192.1 ПКУ.

Водночас контролери завважили, що РК до ПН, з дати складання якої минуло більше 1095 к. дн., не можна зареєструвати в ЄРПН у зв’язку зі спливом терміну, встановленого ст. 257 ЦКУ та ст. 102 ПКУ.

Таким чином, у разі, якщо після сплину 1095 к. дн. із дати виникнення податкових зобов’язань та складання ПН при передачі майна у фінлізинг зменшується його вартість, РК до таких ПН не може бути зареєстрований в ЄРПН, а підстави для зменшення податкових зобов’язань у лізингодавця відсутні.

При цьому лізингоодержувач у випадку зменшення компенсації вартості майна, переданого у фінлізинг, зобов’язаний:

– визначити податкові зобов’язання з ПДВ на суму такого зменшення, використовуючи механізм, визначений п. 198.5 ПКУ;

– скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну ПН.

Коли зросте сума компенсації вартості майна, переданого у фінлізинг, якщо з дати складання ПН минуло 1095 к. дн., постачальник зобов’язаний:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Платників ПДВ реєструють за новими правилами

– визначити податкові зобов’язання з ПДВ;

– скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на суму такого збільшення.

Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є підставою для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту лізингоодержувача.

Джерело: https://buh.ligazakon.net/ua/news/188432_vartst-mayna-peredanogo-v-lzing-zmnilas-pslya-splivu-1095-dnv-shcho-z-pdv