Постановою від 13.09.2021 № 954 (далі — постанова № 954) Кабмін уніс зміни до постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження.

Основні нововведення для КНП:

1. COVID-сертифікат матиме дві опції (так звану жовту або зелену) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий жовтий сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а зелений — про повний курс.

2. Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

3. За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляції. Це саме стосується й осіб, які прибувають із тимчасово окупованих територій. Тому радимо відправляти у відрядження вакцинованих працівників.

4. COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки тільки в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

Постанова № 954 набрала чинності через 7 днів з моменту публікації, тобто 20 вересня 2021 року.

Джерело: https://ibuhgalter.net/news/14852