Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила зміни до Положення про функціонування фондових бірж в Україні, якими посилюються вимоги до технічного забезпечення організаторів торгів, розширюється перелік причин для виключення цінних паперів з біржових списків.

Про це пише УНІАН з посиланням на прес-службу комісії.

Причинами для виключення з біржового списку цінних паперів, зокрема, будуть: публікація на сайті НКЦПФР інформації про відсутність емітента за вказаним місцезнаходженням, виключення емітента з держреєстру фінустанов, зупинка емітенту дії ліцензії на провадження профдіяльності на фондовому ринку, зупинка комісією торгівлі цінним папером на будь-якій фондовій біржі, зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку за цінним папером.

Також фондова біржа зобов’язана перевіряти емітента на відповідність ознакам фіктивності та, у разі їх виявлення, повідомляти регулятору.

Зміни в правила роботи бірж передбачають розмежування біржового списку цінних паперів та інших фінансових інструментів.

Такий список повинен перебувати у вільному доступі на сайті організатора торгів та зберігатися протягом трьох років.

У НКЦПФР повідомили, що зміни погоджені з Державною службою фінансового моніторингу України та Державної регуляторної службою України, і спрямовані на державну реєстрацію в Міністерство юстиції, після чого набудуть чинності.

За матеріалами УНІАН