Костянтин Іванов, радник з права СНД міжнародного адвокатського бюро FOXEN LAW OFFICE (Вільнюс, Литва), на конференції Safe Side 2.0 розповів про можливі ризики в роботі з іноземними компаніями.

Про переговори

“Як показує практика, початком переговорів є ділове листування. Дуже важливо на цьому етапі не допустити помилок і погоджувати все листування з юристами”, – зауважив спікер.

Про перевірки контрагентів

“Нещодавно ми обговорювали, чому західні компанії так довго відповідають на листи: річ у тім, що вони перевіряють підприємство, від якого надійшла пропозиція про співпрацю. І якщо перевірити українського контрагента досить просто, то із закордонними справи йдуть складніше: потрібно зв’язуватися з аташе, який надасть інформацію про компанію”, – розповів пан Іванов.

Про вибір місця розгляду спорів

“Це, мабуть, найвагоміший ризик. Часто українські клієнти, не замислюючись, погоджуються на розгляд спору за місцем розташування контрагента. На жаль, вони не враховують, що, по-перше, судитися за кордоном – це, як мінімум, дорожче, а по-друге, не завжди виходить домогтися виконання судового рішення”, – зауважив Костянтин Іванов.

Також на конференції Safe Side 2.0 спікери розповіли про те, як уберегти компанію від тиску з боку правоохоронних органів і як уникнути проблем з податковою службою.

Джерело: https://biz.ligazakon.net/ua/news/190072_riziki-v-robot-z-nozemnimi-partnerami