Із 1 січня 2021 року діють Закони № 115 та № 116, які передбачають єдину звітність про суми утриманого та/або сплаченого ПДФО, а також суми нарахованого ЄСВ. Її подаватимуть щокварталу.

Тепер Мінфін наказом від 17.12.2020 р. № 783 вніс зміни до наказу Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859, виклавши в новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи.

Цей наказ чинний з 1 січня 2021 року, але податкова декларація про майновий стан і доходи у редакції цього наказу подається з 1 січня 2022 року.

Таку декларацію доповнили окремими додатками ЄСВ 1, ЄСВ 2 та ЄСВ 3 та виокремили зобов’язання з ЄСВ в декларації для:

– ФОП, крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування;

– осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;

– членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;

– осіб, які сплачують ЄСВ на умовах договору про добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

Також в декларація з’явився додаток КІК “Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначених з частини прибутку контрольованої іноземної компанії”. Цього вимагає Закон № 466, за яким платник податку – резидент, який визнається контролюючою особою щодо контрольованої іноземної компанії, зобов’язаний визначити частину прибутку контрольованої іноземної компанії, включити її до загального оподатковуваного доходу та відобразити в річній податковій декларації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Індексація за минулі періоди: до якого звітного періоду відносити

Джерело: https://buh.ligazakon.net/news/200741_mnfn-zatverdiv-novu-formu-deklarats-pro-dokhodi-z-sumami-sv