Фахівці Донецького обласного центру зайнятості на офіційному сайті (don.dcz.gov.uaпояснили, що компенсація ЄСВ за працевлаштування на нові робочі місця надається роботодавцям відповідно до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця, затвердженого постановою КМУ від 18.04.2023 № 338 (далі — Порядок № 338).

Зокрема, право на компенсацію мають роботодавці, які працевлаштовують на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних.

Дія Порядку № 338 поширюється на роботодавців, які одночасно:

  • є суб’єктами малого підприємництва;
  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них зареєстрованих безробітних шляхом укладення трудового договору.

Компенсація роботодавцю надається за умови, що розмір заробітної плати працевлаштованої особи за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчий від розміру МЗП.

Водночас компенсація не надається в разі:

  • наявності заборгованості у роботодавця зі сплати ЄСВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, із виплати заробітної плати, перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців
  • застосування судових процедур банкрутства (неплатоспроможності), передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, або перебування на стадії ліквідації.

Для отримання компенсації роботодавець протягом двох місяців із дня працевлаштування зареєстрованого безробітного подає до центру зайнятості, розташованого за місцем провадження господарської діяльності, заяву про надання компенсації за формою згідно з Додатком до Порядку № 338.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Роботодавцям компенсують витрати за облаштування робочих місць працевлаштованих громадян з інвалідністю

Компенсуються фактичні витрати в розмірі ЄСВ. Сума щомісячної компенсації складає від 1 474,00 грн. Виплата компенсації здійснюється за кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного. Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців упродовж наступних двох років.

Також інспектори Держпраці зауважили, що в разі звільнення працівника з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП або п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, сума виплачених коштів повертається в повному обсязі, крім випадку, коли на його робоче місце роботодавець працевлаштував іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення дворічного строку.

Водночас дія Порядку № 338 не поширюється на роботодавців, які є:

  • суб’єктами господарювання, утвореними в результаті припинення іншої юридичної особи протягом 12 місяців, що передували створенню нового робочого місця;
  • бюджетними установами.

Інспектори Держпраці також наголосили, що зареєстрований безробітний може бути працевлаштований у роботодавця з виплатою компенсації за нього 1 раз на 5 років за умови, що він у відповідному п’ятирічному періоді не був працевлаштований будь-яким роботодавцем із наданням йому компенсацій, передбачених Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (крім професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітного).

Джерело: https://don.dcz.gov.ua/