Якщо особа у 2018 році отримувала доходи тільки за участі податкових агентів, декларацію їй подавати не потрібно.

Прес-служба ДФС України звертає увагу на те, якщо людина отримала доходи без участі податкових агентів, вона має їх задекларувати. До таких доходів належать, у першу чергу, винагороди, які виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями тощо.

Податкові агенти відповідно до ПКУ, відповідальні за нарахування та сплату ПДФО до бюджету. Тому якщо особа у 2018 році отримувала доходи тільки за участі податкових агентів, декларацію їй подавати не потрібно.

Крім того, подати декларацію мають люди, які отримали у 2018 році інвестиційні активи. Це доходи від продажу цінних паперів, корпоративних прав. При цьому не має значення, кому були реалізовані такі активи – фізичній чи юридичній особі. Громадяни, в яких утворилася, списана прострочена заборгованість теж повинні подавати декларацію.

Зобов’язані подати декларацію та сплатити податок з основною суми прощеної заборгованості особи, яким фінустанови анулювали або простили суму заборгованості чи кредиту до завершення строку позовної давності і яких кредитор повідомив про таке анулювання в сумі, що перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (з розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного року.

Джерело: https://buh.ligazakon.net/ua/news/184201_dokhd-otrimaniy-fzosoboyu-ne-vd-podatkovogo-agenta-potrbno-deklaruvati