НБУ врегулював окремі питання безготівкових розрахунків у національній валюті, що спростить життя бізнесу в Україні.

Бізнесу полегшили розпорядження рахунком завдяки тому, що скасували вимоги по оформленню картки зі зразками підписів. Це суттєво зменшить витрати часу та коштів суб’єктів господарювання на оформлення документів.

Зміни запроваджені постановою Правління НБУ від 25.06.2019 р. № 83яка діє із 27.06.2019 р.

Також передбачили можливість для банку повернути без виконання розрахунковий документ клієнта-платника, якщо він не заповнив реквізит “Код країни нерезидента” отримувача. Стосується це валютного нагляду за переказами коштів у національній валюті на рахунки отримувачів-нерезидентів.

Зверніть увагу! У розрахункових документах у реквізиті “Платник” зазначаємо повне або скорочене (за наявності) найменування платника, яке міститься в:

– Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

– Єдиному банку даних про платників податків – юридичних осіб;

– документі про акредитацію (реєстрацію, легалізацію) на території України, копії легалізованого або засвідченого шляхом проставлення апостиля витягу з торговельного, банківського або судового реєстру/реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи-нерезидента/документа, що свідчить про реєстрацію юридичної особи-нерезидента відповідно до законодавства країни її місцезнаходження, засвідченої в установленому законодавством України порядку.

Нагадаємо: для розпорядження банківським рахунком необхідно подавати перелік уповноважених осіб.

Джерело: сайт НБУ