Через чотири місяці після прийняття Верховною Радою Закону (проекту №1210) про внесення змін до Податкового кодексу його підписав Президент і 22 травня офіційно опублікував Голос України. Тепер це Закон № 466-IX і більшість його норм набули чинності вже з 23 травня.

Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу.

Серед змін до Податкового кодексу наступні:

Місцеві податки і збори. Рішення органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та зборів, а також податкових пільг діятимуть безстроково, тобто поки не буде прийнято нове рішення.

Не вважаються об’єктом оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності суб’єкти малого і середнього бізнесу, але промбудівлі, які здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку будуть оподатковуватися. Також спрощенцям доведеться сплачувати земельний податок у разі надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Контрольовані іноземні компанії (КІК) та трансфертне ціноутворення (ТЦО). З 2021 року зміняться правила оподаткування прибутків іноземних КІК (компаній, які зареєстровані в іноземній державі та контролюються резидентами України).

Автор Закону Данило Гетманцев в інтерв’ю Мінфіну роз’яснив основні новації документу щодо оподаткування прибутку КІК. Зокрема, запроваджується дві ставки оподаткування: перша складе 9% – при розподілі прибутку, друга – 18%, якщо прибуток розподілятися не буде. Іноземна компанія буде вважатися контрольованою, якщо частка резидента України в її капіталі 2021-2022 р. становитиме 25%, а дохід до 2 млн євро не оподатковуватиметься.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  З 1 квітня 2024 року зростає розмір мінімальної зарплати — на що це вплине?

Як раніше пояснили в прес-службі Міністерства фінансів, в частині імплементації положень Плану дій BEPS законом запроваджено трирівневу структуру документації для міжнародних груп компаній, яка включає в себе документацію з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальну документацію (майстер-файл) та звіт у розрізі країн (country-by-country reporting). Також запроваджено концепцію оподаткування прирівняних до дивідендів платежів, що передбачає коригування за методологією та процедурами, передбаченими для контролю за трансфертним ціноутворенням, при здійсненні операцій з нерезидентами.

Податок на прибуток підприємств. Платниками податку стануть ФОП, у тому числі спрощенці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку, визначеному пунктом 141.4 статті 141 ПК.

Річний звітний період зможуть застосовувати всі платники, у яких дохід за попередній звітний рік не перевищує 40 млн грн (було 20 млн грн).

Новації у коригуванні фінансового результату до оподаткування. Так, вже у 2020 році фінансовий результат звітного періоду доведеться збільшити на на суму витрат, понесених платником при здійсненні операцій з нерезидентами, якщо такі операції не мають ділової мети. Докладніше про таке нововведення читайте тут

Підвищено вартісний поріг для основних засобів. Збільшено вартісний поріг основних засобів з 6 000 грн до 20 000 грн.Тобто більшу кількість активів можна буде кваліфікувати як малоцінні і списувати на витрати швидше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  З 1 квітня 2024 року зростає розмір мінімальної зарплати — на що це вплине?

ПДВ. Змінюється термін для подачі заяви про добровільну реєстрацію платника ПДВ. Замість 20 календарних днів така заява має бути подана не пізніше, ніж за 10 календарних днів до початку місяця, з якого суб’єкт хоче бути зареєстрований платником податку. Заява про реєстрацію подається тільки в електронній формі.

ПДФО. За продаж третього та наступних протягом року автомобіля доведеться сплатити 18%, а не 5%. Звільнення від сплати 5% ПДФО при продажу об’єкта незавершеного будівництва.

Податкові перевірки. Встановлено, що зміни до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов’язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок

Для притягнення до відповідальності враховуватимуть умисел вчиненого податкового правопорушення. Діяння вважаються вчиненими умисно, якщо існують доведені контролюючим органом обставини, які свідчать, що платник податків удавано, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Джерело: https://biz.ligazakon.net/ua/news/195541_dyut-zmni-do-podatkovogo-kodeksu-nova-redaktsya-tekstu