Державна фіскальна служба заблокувала додаткові ПДВ-рахунки сільгоспвиробників. Про це йдеться у прес-релізі “Українського клубу аграрного бізнесу”. У зв’язку з цим аграрні асоціації звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою втрутитися у ситуацію, що склалася з незаконним закриттям рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ.

Відповідний лист-звернення підписали очільники асоціацій: “Український клуб аграрного бізнесу”, “Всеукраїнської Аграрної Ради”, Національної асоціації цукровиків України “Укрцукор”, ГС “Аграрний союз України”, ВГО “Українська аграрна конфедерація”, “Союз птахівників України”.

“Заблокування рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ спричинило неможливість сплати сільгоспвиробниками податку на додану вартість у відповідності з вимогами податкового законодавства”, – йдеться у листі-зверненні.

Також у розпорядженні ЕП є аналогічні листи-звернення народних депутатів до голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Крім того, голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко звернувся до першого віце-прем’єра Степана Кубіва з пропозицією провести нараду з питання розблокування додаткових ПДВ-рахунків аграріїв.

При цьому міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що вже дав доручення голові ДФС та Держказначейства з вимогою відновити відшкодування ПДВ аграріям.

“Днями ДФС було заблоковано всі відшкодування ПДВ аграріям. Раптом не розуміли норм закону про перехідний період спец режиму по ПДВ для сільгоспвиробників“, – написав Данилюк н своїй сторінці в Facebook.

Міністр зазначив, що через це сотні підприємств не могли отримати свої гроші.

Вимушений був вчора видати окреме доручення голові ДФС та Держказначейства з вимогою виконати закон та забезпечити відшкодування“, – підсумував Данилюк.