Суть справи: засновник підприємства виконував обов’язки його директора без нарахування та виплати зарплати. Держпраці наклало на нього штраф з підстав того, що такі трудові відносини не були оформлені трудовим договором, а також не здійснено обов’язкове нарахування мінімальної зарплати. Такі дії інспектора Держпраці були оскаржені у суді.

Місцевий суд позовні вимоги задовільнив.

При цьому він послався на рішення Конституційного суду України від 12.01.2010 № 1-рп/2010. Відповідно до висновку, що в ньому викладений, учасники товариства реалізують свої корпоративні права, у тому числі, через обрання, усунення, відсторонення, відкликання членів виконавчого органу цього об’єднання, а також наділення або позбавлення їх повноважень на управління товариством.

Такі рішення мають розглядатися в межах корпоративних, а не трудових правовідносин, що виникають між товариством і особами, яким довірено такі повноваження.

Суд вказав, що оскільки функції директора підприємства без укладання трудового договору є корпоративними, то відсутній обов’язок укладати трудовий договір, нараховувати та сплачувати заробітну плату.

Джерело: https://biz.ligazakon.net/ua/news/184841_chi-mozhe-zasnovnik-pdprimstva-vikonuvati-obovyazki-yogo-direktora-bezoplatno