Skip to main content Skip to search

Архів для Листопад 2021

Закон про медіацію прийнято: основні положення

Закон про медіацію прийнято: основні положення

16 листопада 2021 року, народні депутати прийняли Закон (урядовий проект № 3504) «Про медіацію».

Згідно з текстом законопроекту, підготовленим до другого читання, Закон визначає правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов’язані з цією процедурою.

Читати далі

Офіційна електронна пошта для юросіб і ФОП: за основу ухвалено доопрацьований проект

На засіданні, 16 листопада, Верховна Рада ухвалила за основу доопрацьований законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використанняофіційної електронної адреси.

З відповідним доопрацьованим законопроектом № 3860-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання електронних адрес”.

Читати далі
Антивірусні патрулі

До кого у 2022 році прийде комплексна перевірка — оприлюднено План комплексних заходів держнагляду

Державна регуляторна служба оприлюднила затверджений наказом від 15.11.2021 № 383 План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2022 рік. Нагадаємо, що йдеться про перевірки на підставі Закону № 877. Своєю чергою план перевірок ДПС буде оприлюднено окремо, до 25 грудня.

План містить 38702 суб’єктів господарювання. Він доступний онлайн, у форматі pdf або у форматі xlsx.

Читати далі
РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ Взято з оригінальної статті на LegalHub: https://legalhub.online/trudove-pravo/nazk-skasuvalo-nyzku-svoyih-roz-yasnen-shhodo-zapovnennya-deklaratsij-perelik/

Із 27 листопада аудитори, бухгалтери та нотаріуси будуть інформувати Держфінмоніторинг за новими правилами

Наказом Мінфіну від 04.06.2021 р. № 322, який набере чинності 27 листопада, затверджено:

– Порядок створення особистого кабінету суб’єкта первинного фінансового моніторингу та доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу;

– Порядок інформаційної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України.

Читати далі
Определен порядок проведения проверок инспекторами по труду

ДПС нагадала, які відносини визнаватимуться трудовими під час перевірок

Для мінімізації витрат на оподаткування оплати праці платники податків часто підмінюють трудові договори з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг.

За наявною у ДПС інформацією, лише за червень 2021 року платниками податків прозвітовано про 210 тис. осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами цивільно-правового характеру.

Читати далі

Платника ПДВ включено до переліку ризикових: які документи необхідні для виключення з переліку

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог Законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

– договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

– договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

– первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

– розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

– документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

– інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

За матеріалами ДПС

Читати далі