1 вересня 2021 року, в Україні стартує одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи. Податкова амністія розповсюджується, зокрема, на такі активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та за кордоном.

Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню:

  • валютні цінності;
  • нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості);
  • рухоме майно;
  • частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
  • цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;
  • права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери;
  • інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

З задекларованих активів громадянину доведеться сплатити збір:

  • 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що містяться (зареєстровані) в нашій країні;
  • 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що містяться за кордоном;
  • 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Військовий збір 5% Зустрічаємо!

Збір необхідно сплатити протягом 30 календарних днів від моменту подання декларації. Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Якщо податок не сплачений або сплачений не в повному обсязі, декларація вважається неподаною.

Як подати одноразову добровільну декларацію:

  • щоб задекларувати доходи, необхідно відкрити в банку рахунок із спеціальним режимом використання;
  • далі потрібно скласти заяву на переказ коштів та через операційну касу перерахувати на рахунок гроші і банківські метали. У реквізиті Призначення платежу/зміст операції потрібно зазначити «добровільне декларування». Також потрібно підписати заяву, що задекларовані активи не були отримані внаслідок махінацій, злочинним шляхом тощо.

Подання декларації відбуватиметься через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».

Після подання декларації в Електронному кабінеті платник отримає повідомлення щодо реквізитів для сплати зборів. Там буде QR-код із кодом платежу 11011100. Під час сканування QR-коду на смартфоні користувача автоматично відкриватиметься мобільний застосунок банку зі сформованими реквізитами рахунків для сплати платежу.