Співпрацюючи з фіктивними контрагентами зернотрейдер намагався сформувати фіктивний податковий кредит на 2,5 млн грн
Так, під час позапланової виїзної перевірки великого зернотрейдера на підставі податкової інформації про його взаємовідносини з двома фіктивним контрагентами контролери виявили стандартні ознаки нереальної підприємницької діяльності:
- контрагентів немає за місцем реєстрації;
- зміна номенклатури придбаного/реалізованого товару та послуг;
- відсутність працівників та основних засобів для здійснення господарських операцій.
Крім того, під час перевірки були виявлені ще більш цікаві факти.
Директор, а він же і “засновник” підприємств-контрагентів – торговий представник мережі будівельних гіпермаркетів. Про свої, як виявилося потім, аж 7 підприємств, які були зареєстровані на нього у різних областях України, він навіть не здогадувався. Чоловік весь час перебував на основному місці роботи, де фіксується час та кількість відпрацьованих годин, тож, здійснювати керівництво цими підприємствами та підписувати контракти з зернотрейдером просто не міг.
За висновками науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, підписи на документах, виписаних, начебто, від його імені фіктивними підприємствами для зернотрейдера, були здійснені іншими особами.
Крім того, водії, які здійснювали перевезення вантажу, жодного стосунку до вказаних підприємств теж не мали – замовлення отримували по телефону, завантажувались у різних невеликих сільгосппідприємств, та розвантажувались у зернотрейдера.
Тому, плануючи співпрацю з контрагентами, перевіряйте своїх партнерів на доброчесність. Завдяки розширенню опцій електронних сервісів це можна зробити он-лайн у режимі реального часу. При виникненні будь-яких сумнівів, краще відмовтеся від здійснення операцій, адже за співпрацю з фіктивними контрагентами доведеться відповідати вам.
Таке застереження опублікував на своєму офіційному веб-сайті Офіс великих платників податків ДФС.