Цей рік приніс платникам ПДВ запуск оновленої системи моніторингу, результатом чого можливе блокування податкової накладної чи розрахунку коригування. Сьогодні в консультації про те, як працює оновлена система з урахуванням змін весняних та осінніх змін 2018 року.

Оновлена система моніторингу податкових накладних 2019 Запуск оновленої системи блокування податкових накладних відбувся ще 22 березня. Однак, у жовтні-листопаді 2018 року відбулися ще додаткові уточнення критеріїв роботи системи. Насьогодні чинними є наступні документи щодо моніторингу податкових накладних: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, у редакції постанови КМУ від 24 жовтня 2018 р. № 936 (далі – Постанова № 117); Критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій, затверджені ДФС 05.11.2018 р. Знайти її можна на сайті ДФС; Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, кодів продукції та послуг згідно з ДКПП, які використовуються для моніторингу податкових накладних, затверджені ДФС 05.11.2018 р. Їх знайти можна там же – на сайті ДФС.

Моніторинг за заявами ДФС має на меті визначення ризиків порушення податкового законодавства, наявності фіктивних операцій для отримання податкового кредиту з ПДВ. Результатом моніторингу може бути зупинення реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування, тобто їх блокування. Важлива інформація щодо складання ПН! Небезпечні помилки у податковій накладній загрожують штрафом, зобов’язанням їх виправити, а інколи й притягненням до адміністративної відповідальності. Якщо не виконати припису перевіряльників і не виправити помилки, штраф становитиме від 10% до 100% суми ПДВ, зазначеної у такій ПН (залежно від кількості днів порушення). Тож виправляймо небезпечні помилки у податковій накладній вчасно та правильно!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Військовий збір 5% Зустрічаємо!

Алгоритм роботи системи моніторингу В цілому кожна податкова накладна проходить такі етапи перевірки:

  • Податкова накладна/розрахунок коригування ↓
  • Етап 1. Перевірка на відсікаючі ознаки (якщо так, – РЕЄСТРАЦІЯ) ↓ ні
  • Етап 2. Перевірка критеріїв ризиковості платника податку (якщо так, – БЛОКУВАННЯ) ↓ ні
  • Етап 3. Позитивна податкова історія платника податку (якщо так, – РЕЄСТРАЦІЯ) ↓ ні
  • Етап 4. Критерії ризиковості здійснення операцій (якщо так, – БЛОКУВАННЯ; якщо ні, – РЕЄСТРАЦІЯ)

Таким чином, податкова накладна буде зареєстрована, якщо: відповідає відсікаючим критеріям; або платник податку має позитивну податкову історію; або якщо не відповідає критеріям ризиковості здійснення операції. Зауважте! Порядковий номер податкової накладної є одним з обов’язкових реквізитів. Тому, якщо раптом у нумерації ПН пропустили декілька номерів, зважайте на те, чи є це порушенням.

Податкова накладна буде заблокована, якщо: не відповідає відсікаючим критеріям; платник податку відповідає критеріям ризиковості або операція відповідає критеріям ризиковості. Етап 1. Відсікаючі ознаки Як і раніше, для того, щоб податкова накладна чи розрахунок коригування пройшли без блокування, необхідне виконання хоча б однієї з відсікаючих ознак. Зміни сталися в наступному (березень 2018 + листопад 2018): податкове навантаження (D) за оновленою у жовтні Постановою № 117 встановлено 3% (півроку до цього було 5%); значення D доступні платнику податку в електронному кабінеті кожного 10-го числа; в показнику D тепер враховуються обсяги постачання за ставкою 0%, що збільшує ризики блокування для експортерів; до відсікаючої ознаки “обсяг постачання < 500 тис.” додалася ще одна додаткова умова, що обсяг постачання товарів/послуг за місяць по операціям з одним платником ПДВ повинен бути в межах 50 тис. гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Військовий збір 5% Зустрічаємо!

Джерело: https://www.golovbukh.ua/article/7188-nov-kriter-blokuvannya-podatkovih-nakladnih