ДФС розмітила на своєму сайті другу частину актуальних питань щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.
Якщо платник подає карту платника, то блокування ПН не відбувається?
Платник податків у разі отримання квитанції про реєстрацію ПН/РК у ЄРПН має право подати в електронному вигляді засобами електронного зв’язку («Єдине вікно/електронний кабінет платника) Таблицю даних платника податків.
Як довести реальність операції? Щоб не подавати всі можливі й неможливі документи — «докази», як правильно сформувати пакет документів, достатній для ДФС, щоб розблокувати ПН?
Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567. Крім того, для відповідних Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено конкретний перелік документів.
У який черговості розглядаються заяви бізнесу на розблокування? Умовно кажучи, хто перший подав, ту заявку й розглядають, чи віддається перевага великим компаніям або виробникам, чи компаніям, які мають позитивну податкову історію чи податкове навантаження?
Платник має право подати документи та пояснення до ДФС протягом 365 к.дн. із дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування. Усі надані платником податків пакети документів опрацьовуються щоденно в порядку отримання документів.
Виробники говорять про невідповідність кодів. На вході — сировина (один код), на виході — готова продукція (інший код). Як бути?
Платник податку в разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН має право подати на розгляд комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків.
Чи є систематизований перелік документів для отримання позитивного рішення комісії ДФС, яка розглядає заяви на розблокування ПДВ?
Платник податку у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН подає на розгляд комісії ДФС Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, який затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567.
Чи блокуються ПН, виписані на залишки, не використані минулого року? Те ж саме питання по послугах (транспортні, будівельні).
З метою уникнення зупинення податкових накладних/розрахунків коригування, які подано на реєстрацію до ЄРПН і свідчать про постачання (виготовлення) товарів/послуг платником на постійній основі, такий платник має право надати інформацію, яка відображає специфіку господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності (Таблицю даних платника податку).
Моніторинг здійснюватиметься ДФС з урахуванням поданої Таблиці даних платника податку, якщо така таблиця буде врахована комісією ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.
Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/onenews/110085