Мінекономіки видало лист від 05.01.2021 № 4709-06/235-07 (далі — лист), яким надало роз’яснення щодо застосування положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).
Питання полягало в тому, як правильно обчислити середню заробітну плату працівнику, якому встановлено індивідуальний графік роботи, а саме неповний робочий час, за останні 2 місяці роботи для виплати вихідної допомоги під час звільнення.
Мінекономіки нагадує, що відповідно до п. 2 Порядку № 100 середню заробітну плату для виплати вихідної допомоги обчислюють з огляду на виплати за останні 2 календарні місяці роботи, що передують місяцю звільнення.
Пунктом 8 Порядку № 100 передбачено, що у випадку, коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, її обчислюють множенням середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.
Середньоденну заробітну плату обчислюють діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом 2 місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів за цей період.
Середньомісячне число робочих днів розраховують діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні 2 календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, установленим із дотриманням вимог законодавства.
На думку Мінекономіки, якщо правилами внутрішнього трудового розпорядку чи трудовим договором працівникові встановлено індивідуальний графік роботи, то, визначаючи середньомісячне число робочих днів, необхідно враховувати індивідуальний графік роботи працівника.
Джерело: https://ibuhgalter.net/news/12039