Фізичні особи-підприємці мають справу з різноманітними реєстрами та документами, де вказується персональна інформація. Як не дивно, один ФОП може мати кілька зареєстрованих адрес, відображених у реєстрах, деклараціях, іншій звітності. В інформації дуже легко заплутатися, особливо якщо не знати деталей і впливу цих даних.

Про всі адреси ФОП розповів податковий консультант Михайло Смокович.

Він уточнив, що підприємці можуть знайти інформацію про чотири різні адреси:

  • реєстрації ФОП;
  • реєстрації фізичної особи;
  • здійснення діяльності;
  • об’єкту оподаткування.

Розберемося детальніше, де розміщені ці відомості та на що конкретно вони впливають. Адреса реєстрації фізичної особи-підприємця відображається в Облікових даних платника в особистому кабінеті на сайті ДПС. Туди автоматично підтягується інформація із Єдиного державного реєстру, куди зазвичай вписують адресу саме реєстрації фізичної особи.

Тобто часто перший та другий пункти однакові. Адреса реєстрації фізичної особи знаходиться також у Кабінеті платника в розділі “ЕК для громадян” – “Загальна інформація”, і вона зазначається у деклараціях підприємця.

Адресу здійснення діяльності можна побачити, лише отримавши Витяг з реєстру платників єдиного податку. Документ міститиме поле “Місце провадження господарської діяльності”. Там відомості можуть бути різноманітними: для представників онлайн-торгівлі чи надавачів дистанційних послуг – вся територія України, для бізнесу з конкретним розташування офісу чи магазину – точна локація.

Важливо знати такий нюанс: деякі ФОПи мають пільгові ставки єдиного податку. Наприклад, спрощенцям 1 та 2 групи встановили нижчі ставки, якщо вони працюють на території визначених територіальних громад. Тож аби не втратити пільги, адреса здійснення діяльності повинна відповідати вимогам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Щодо порядку звітування платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб за 2023 рік

Нарешті, адреса об’єкту оподаткування необхідна підприємцям, які ведуть діяльність з реєстратором розрахункових операцій та видають фіскальні чеки. Інформацію вказують у формі № 20-ОПП. Іншими словами, це дані про місце, де зареєстрований касовий апарат і де клієнти отримують чеки.

Видача чеків за продаж товарів

Раніше ми розповідали, що продавці, які займаються реалізацією товарів з передоплатою і післяплатою, повинні видавати фіскальні чеки на кожну окрему транзакцію. Наприклад:

  • чек з даними про суму передоплати і призначення платежу;
  • чек з відомостями про назву товару, повну вартість і платіж, який продавець отримав раніше (видається після повної оплати продукції).

Проблема в тому, що реєстратори розрахункових операцій не мають технічної можливості здійснювати такі операції. Але розробники пристроїв уже взялися до оновлення та обіцяли забезпечити підприємців необхідними функціями. А поки вони відсутні, ФОПи можуть працювати у звичному форматі.

Джерело: https://progroshi.news/