В Мінекономіки пояснюють, що призупинення дії трудового договору може відбуватися шляхом видання наказу (розпорядження) роботодавця.

Працівників допускається ознайомлювати із наказами (розпорядженнями), повідомленнями, іншими документами роботодавця з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронного зв’язку. Підтверджує таке ознайомлення факт обміну відповідними електронними документами між роботодавцем та працівником.

Треба зважати, що відшкодування зарплати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладають на державу, яка здійснює військову агресію проти України.

Зважаючи, що призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин, а також виконання інших обов’язків, передбачених трудовим договором, тож роботодавець повинен продовжувати вести облік в частині фіксації сум зарплати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.

Джерело: лист Мінекономіки від 09.05.2022 р. № 4712-06/22838-09.