23 травня набув чинності Закон № 466-IX, що вносить зміни до Податкового кодексу. Розглянемо, які новації передбачені для фізичних осіб – підприємців на спрощеній та загальній системі оподаткування.

1. Податок на репатріацію. Ст. 133 ПКУ доповнено підпунктом 133.1.4 згідно з яким фізичні особи підприємці, у тому числі такі, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність стали платниками податку на прибуток підприємств щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України.

2. Перелік витрат. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів житлової нерухомості не включається до складу витрат ФОП (зміни до пп. 177.4.3 ПКУ).

3. Амортизація. Підлягають амортизації витрати на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів (крім поточного ремонту), а також вантажні авто (зміни до пп. 177.4.6 ПКУ).

4. ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, або перейшли із спрощеної системи, подають податкову декларацію за результатами звітного року (а не кварталу), в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід (зміни до пп. 177.5.2 ПКУ).

5. Зменшено із 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3% + 20% ПДВ (зміни до пп. 183.4 ПКУ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Щодо порядку звітування платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб за 2023 рік

6. Обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду – з 1 липня 2020 року (зміни до пп. 297.1 ПКУ).

7. Визначено, що анулювання реєстрації плаптника єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 грн (зміни до пп. 298.2.3 ПКУ).

Джерело: https://biz.ligazakon.net/ua/news/195684_shcho-novogo-dlya-fop-peredbachiv-zakon–466