Відповідно до пункту 85.2 статті 85 Податкового Кодексу України платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

На виконання вимог пункту 85.2 статті 85 ПКУ, наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1393 затверджено Порядок надання документів великого платника податків в електронній формі.

Зазначеним нормативно-правовим актом визначено порядок, формат і структуру надання документів великими платниками податків на запит контролюючого органу в електронній формі у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), що належать або пов’язані з предметом перевірки.

Так, обов’язок щодо надання великими платниками податків під час проведення перевірки документів в електронній формі у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) виникає на підставі пункту 85.2 статті 85 Кодексу у разі отримання запиту контролюючого органу.

Протягом квітня-вересня 2022 року завершено етап створення файлу XSD (визначення схеми XML) електронного документа стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), який дозволяє великим платникам податків надавати інформацію в електронному вигляді у визначеному форматі та порядку, на запит контролюючого органу під час проведення перевірки.

Основною метою розробленого файлу XSD (визначення схеми XML) є застосування відповідного інформаційно-технологічного середовища взаємодії податкових органів із платниками податків через електронні форми.

Автоматизація аудиторської діяльності, через введення інструменту електронного аудиту, дозволить покращити якість обслуговування платників податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Індексація за минулі періоди: до якого звітного періоду відносити

Ознайомитись з вказаним вище файлом, з можливістю його вивантаження можна на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Електронна звітність за посиланням: https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/xsd-viznachennya-shemi-xml/

Отже, для великих платників податків на сьогодні існують всі необхідні передумови для формування та надання документів (інформації) в електронній формі на запит контролюючого органу під час проведення перевірки у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA).