Механізм перевірки на «придатність» та зупинення реєстрації «сумнівних» ПН/РК є досить заплутаним та важким на сприйняття. Для кращого розуміння ми пропонуємо його візуалізувати.

Увесь складний процес ми розділити на три схематичних блок-алгоритми, які і пропонуємо вашій увазі. Більш детальним поясненням певних етапів ми присвятили окремі матеріали, посилання на які ви знайдете у навігаційних виносках.

Алгоритм роботи моніторингу податкових накладних та розрахунків коригування

 ПН/РК відповідають критеріям безумовної реєстрації? + ПН/РК реєструються в ЄРПН без подальшого моніторингу на ризиковість - ПН/РК, складені ризиковим платником ПДВ? + - Реєстрація ПН/РК зупиняється Платник ПДВ має позитивну податкову історію? + ПН/РК реєструються в ЄРПН - ПН/РК відповідають критеріям ризиковості операцій? + Реєстрація ПН/РК зупиняється - ПН/РК проходять реєстрацію в ЄРПН Рис. 1. Як працює моніторинг ПН/РК Детальнопро критерії безумовної реєстрації ПН/РК дивіться матеріална с. 6 Провіднесенняплатників ПДВ до ризикових або таких, що мають позитивну податкову історію, дивіться матеріал «”Чорненькі”та ”біленьки” платникиПДВ: критерії поділу»на с. 10 Детальнопро критерії ризиковості здійснення операцій дивіться матеріална с. 22
______________________

Алгоритм подання та розгляду Таблиці даних платника

Див. матеріал «Таблиця даних платника як шанс на порятунок податкових накладних» с. 17 Таблиця даних платника (ТДП) — інформація про специфіку діяльності платника податку. Подання ТДП є правом платника, скористатись яким можна без факту зупинення реєстрації ПН/РК Подання ТДП — превентивний захід з метою попередження блокування ПН/РК платник податку належить до тих, які перелічені у п. 18 Порядку № 1165 усі інші платники податку Автоматичне врахування ТДП Розгляд ТДП комісією регіонального рівня протягом 5 р. дн. з дня отримання ТДП !!! Надходження податкової інформації щодо зазначення платником недостовірних відомостей у ТДП Рішення комісії (регіонального або центрального рівня) про неврахування ТДП Врахування ТДП Рішення про врахування ТДП Рішення про неврахування ТДП (із зазначенням причини) Адміністративне оскарження (протягом 10 р. дн. з дня, наступного за днем отримання рішення про неврахування ТДП) Судове оскарження: 1095 днів з дня отримання рішення про про неврахування ТДП; у разі попереднього застосування процедури адміністративного оскарження строки на звернення до суду будуть стислими Скасування рішення про неврахування ТДП
_______________________________

Алгоритм дій платника ПДВ у разі зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування

 Етап 1: зупинення реєстрації ПН/РК Платник ПДВ протягом операційного дня має отримати квитанцію щодо зупинення реєстрації ПН/РК (пп. 12, 13, 14, 17, 18 Порядку № 1246). протягом 365 к. дн. з дати виникнення ПЗ Етап 2: підготовка та подання документів Платник ПДВ має право подати до контролюючого органу пояснення та копії документів, що підтверджують операції, відображені у зупинених ПН/РК. УВАГА! Якщо вам блокують ПН/РК через те, що ви є ризиковим платником, паралельно доцільно також подавати документи на виведення зі складу ризикових. протягом 5 р. дн., наступних за днем отримання документів Етап 3: розгляд документів Регіональна комісія розглядає документи та приймає одне з рішень: — про реєстрацію ПН/РК, після чого ПН/РК реєструється в ЄРПН за умови наявного ліміту; — про відмову у реєстрації ПН/РК. Якщо прийнято рішення про відмову у реєстрації ПН/РК 10 р. дн. з дня, наступного за днем набрання чинності рішенням про відмову у реєстрації ПН/РК Етап 4: адміністративне оскарження Платник ПДВ має право подати комісії центрального рівня скаргу на рішення комісії регіонального рівня, а також пояснення та копії документів, що підтверджують операцію. Зауважимо: доповнювати пакет документів, які подавалися на попередньому етапі, можна! Етап 5: розгляд скарги Комісія центрального рівня розглядає скаргу та приймає одне з протягом 10 к. дн. з дня отримання скарги рішень: — задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, після чого ПН/РК реєструють в ЄРПН за умови наявного ліміту, — або залишає скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН без змін. Якщо прийнято рішення про відмову у задоволені скарги безпечніше зробити це у тримісячний строк з дати отримання рішення про результати розгляду скарги Етап 6: судове оскарження Платник ПДВ має право оскаржити рішення про результати розгляду скарги у суді. ПН/РК мають зареєструвати у разі надходження рішення суду, яке набрало законної сили про зобов’язання зареєструвати ПН/РК. ДО ВІДОМА. На етап 6 можна «застрибнути» і без адміноскарження рішення комісії про відмову у реєстрації ПН/РК, тобто після невдалого закінчення етапу 3. В такому разі строки на звернення до суду платник податку має 1095 днів з дня отримання рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації ПН/РК.

Автор: Олександра Паненко
Джерело: https://ibuhgalter.net/articles/505